Thermometer Blue 0

Therese Johaug Tour de Ski smučarski tek

Sobota, 2. 1. 2016, 14.45

Therese Johaug ugnala vse v Lenzerheideju

Norvežanka Therese Johaug je dobila 15-kilometrsko tekmo v klasični tehniki s skupinskim startom v švicarskem Lenzerheideju in vtako skupnem seštevku Tour de Ski spet vodi.

Z izidom 41:26,4 minute je Therese Johaug za 37,9 sekunde premagala rojakinjo Ingvild Oestberg, tretja Norvežanka Heidi Weng je zaostala že 1:16 minute.

Slovenke bodo današnji dan skušale čim prej pozabiti. Alenka Čebašek je bila 57., Lea Einfalt 58., Vesna Fabjan 62. in Nika Razinger 63. Čebaškova kot najboljša Slovenka je za zmagovalko zaostala več kot šest minut in pol.

Tekma je postregla z novo potrditvijo dominance Johaugove, ki je vodila od starta do cilja, na koncu je bilo vprašanje le, ali bo Johaugova že danes v primerjavi Oestbergovo uspela nadoknaditi zaostanek iz sprinta, kar ji je z bonifikacijami tudi uspelo. Dolgo je bila v boju za drugo mesto tudi Wengova, ki pa v končnici ni zdržala peklenskega ritma. Ostale tekmovalke so že zgodaj zaostale preveč, da bi se vmešale v boj a stopničke.

Manjše presenečenje je bilo osmo mesto 22-letna Terese Stadlober, ki se je edina vmešala med prvih 10 Skandinavk, a tudi njen zaostanek 2:21 minute priča, da je bila daleč od pravega presenečenja na tekmi. V nedeljo je na sporedu zasledovanje v prosti tehniki.

Že v nedeljo tekmovalke čaka petkilometrsko zasledovanje v prosti tehniki.