Gašper Brecl Vid Vrhovnik Ema Volavšek nordijska kombinacija

Sobota, 9. 3. 2024, 15.10

Holmenkollen, nordijska kombinacija

Spodbudna vrnitev Eme Volavšek

Ema Volavšek, Planica 2023 | Ema Volavšek je ob vrnitvi po poškodbi kolena na Holmenkollnu zasedla 11. mesto. | Foto Grega Valančič/Sportida

Ema Volavšek je ob vrnitvi po poškodbi kolena na Holmenkollnu zasedla 11. mesto.

Slovenska nordijska kombinatorka Ema Volavšek je ob vrnitvi po poškodbi kolena na Holmenkollnu zasedla 11. mesto na tekmi svetovnega pokala. V svetovnem pokalu je nastopila prvič po dobrih 13 mesecih. V moški konkurenci je bil Vid Vrhovnik 35., Gašper Brecl 41., Matic Garbajs pa je ostal brez uvrstitve.

Tekma kombinatork se je začela že v četrtek, ko je bila na vrsti skakalna serija. Ema Volavšek je imela na srednji napravi v Oslu 14. dosežek, na današnji pet kilometrov dolgi preizkušnji pa je s 15. časom napredovala na končno 11. mesto z 2:49 minute zaostanka za najboljšo, Norvežanko Ido Marie Hagen.

Slednja je do zmage prišla v dvoboju z rojakinjo Mari Leinan Lund, ki je zaostala 2,6 sekunde, tretja je bila še ena domačinka, Gyda Westvold Hansen, s 37,9 sekunde zaostanka. Silva Verbič je po 23. mestu po skokih končala na 26. mestu.

Riiber daleč pred vsemi

Kombinatorci so tekmovali na veliki skakalnici. Po skokih je bil znova daleč pred vsemi domačin in zmagovalec svetovnega pokala za sezono 2023/24 Jarl Magnus Riiber. Ta je imel pred tekaškim delom kar 1:18 minute naskoka pred Avstrijcem Johannesom Lamparterjem. Vrhovnik je imel 30. izid skakalnega dela, Brecl je bil 36., Garbajs pa 44.

Jarl Magnus Riiber | Foto: Guliverimage Jarl Magnus Riiber Foto: Guliverimage

Riiber je na 10 km dolgi preizkušnji imel 1:28,6 minute prednosti pred Lamparterjem, njegov rojak Stefan Rettenegger je bil tretji z 1:33,5 minute zaostanka.

Vrhovnik je v teku izgubil pet mest in končal kot 35. z zaostankom 4:33,4 minute. Brecl je ostal brez točk na 41. mestu z zaostankom 5:32,4 minute. Garbajs je ostal brez točk, potem ko so ga najboljši ujeli za en krog.

Kombinatorce v nedeljo čaka še ena tekma na Holmenkollnu, kombinatorke pa se bodo še zadnjič v sezoni pomerile prihodnji teden v Trondheimu.