Dvojno švicarsko slavje, Ilka kljub težavam spodbudno

2

Ilka Štuhec | Ilka Štuhec je osvojila 12. mesto. | Foto Sportida

Ilka Štuhec je osvojila 12. mesto.

Švicarka Lara Gut-Behrami je zmagovalka ženskega smuka v Crans Montani za svetovni pokal. Na švicarskem prizorišču je bil na sporedu smuk, ki je odpadel v ruskem Sočiju. Edina Slovenka na startu, Ilka Štuhec, je po nekaj napakah na progi na koncu osvojila 12. mesto (+1,47). Štuhčeva je pred letom dni prav v tem švicarskem zimskošportnem središču padla in tako zaradi poškodbe kolena izgubila zaključek lanske sezone.

Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je tekmo končala na 12. mestu, kar je njena tretja najboljša uvrstitev v tej sezoni. Boljša je bila le še na smukih v Garmisch-Partenkirchnu, kjer je bila šesta, in v Altenmarkt-Zauchenseeju, ko je osvojila sedmo mesto.

Ilko po tekmi "malce grizlo"

"Današnji nastop je bil soliden, ne pa vrhunski, saj je bilo napak preveč. Uvrstitev? Ob tako majhnih razlikah, od šestega mesta me je ločilo 14 stotink, me je seveda to takoj po tekmi malce 'grizlo'. Ampak tako je, vsaka stotinka šteje in za višjo uvrstitev bo pač potrebno smučati z manj napakami in hitreje," je o svojem današnjem nastopu povedala Ilka Štuhec. Veseli pa se že jutrišnje preizkušnje. "Želim si odpraviti napake in pa uživati v smučanju v tem čudovitem vremenu," pravi Mariborčanka.

Švicarka presenetila

Zmage se je kar nekoliko presenetljivo razveselila Švicarka Lara Gut-Behrami, ki ima v tej sezoni svetovnega pokala le eno uvrstitev na zmagovalni oder, tretja je bila na superveleslalomu v Banskem. Gut-Behramijeva je danes prvič po 21. januarju 2018 stopila na najvišjo stopničko v svetovnem pokalu. Takrat je zmagala na smukaški preizkušnji v Cortini d'Ampezzo, skupaj pa ima zdaj v svetovnem pokalu 25 zmag. Švicarsko vodstvo je z drugim mestom dopolnila Corinne Suter (+0,80), ki je dobila tudi zadnjo tekmo hitrih disciplin, najboljša je bila na zadnjem superveleslalomu v Garmisch-Partenkirchnu. Tretja je bila Avstrijka Stephanie Venier (+0,92).

Lara Gut-Behrami je dosegla svojo 25. zmago v svetovnem pokalu. | Foto: Sportida Lara Gut-Behrami je dosegla svojo 25. zmago v svetovnem pokalu. Foto: Sportida

Prednost Shiffrinove se topi

Vodilne v skupnem seštevku, Američanke Mikaele Shiffrin, tudi v Švici ni bilo na startu. Vse bolj vsestranska smučarka Petra Vlhova je bila tokrat četrta s prvim zaostankom prek sekunde (+1,08) in je skupno tretja, 104 točke za Shiffrinovo, za katero 77 točk zaostaja Italijanka Federica Brignone, ki je smuk končala kot sedma.

Nekoliko spremenjena proga glede na lansko je tudi tokrat terjala davek, grdo je padla Avstrijka Elisabeth Reisinger, skupno zmagovalka evropskega pokala prejšnje sezone, ki so jo morali izvleči iz zaščitnih mrež in so jo v bolnišnico odpeljali s helikopterjem.

Po prvotnem sporedu bosta v soboto in v nedeljo v Crans Montani na sporedu še en smuk (10.30) ter alpska kombinacija (10.30 in 13.30).