Rok Justin Timi Zajc Timi Zajc Anže Lanišek Anže Lanišek Cene Prevc Domen Prevc Peter Prevc Peter Prevc Val Di Fiemme

Nedelja, 12. 1. 2020, 18.07

Smučarski skoki, Predazzo, posamična tekma, moški

Geiger v Italiji do "dvojčka", štirje Slovenci med 15

1

Karl geiger | Karl Geiger je v Predazzu sobotni zmagi dodal še nedeljsko. | Foto Sportida

Karl Geiger je v Predazzu sobotni zmagi dodal še nedeljsko.

Zmagovalec druge posamične tekme v Predazzu je Karl Geiger, ki je zmagal že v soboto in se še utrdil v vodstvu svetovnega pokala. Na odru za zmagovalce mu družbo delata Stefan Kraft in Dawid Kubacki. Do točk so skočili štirje Slovenci, največ jih je na sedmem mestu zbral Peter Prevc, ki je v finalu pridobil sedem mest. Preostala trojica se je zvrstila do 15. mesta.

Domen Prevc
Sportal V Predazzu do točk vseh šest Slovencev, a ...

Po koncu tedna v dolini Fiemme se v skakalnem taboru najbolj smeji Karlu Geigerju. Nemec je točkovni račun okrepil z maksimalnimi 200 točkami in se po sobotnem prevzemu rumene majice še utrdil v vodstvu skupnega seštevka svetovnega pokala.

Šestindvajsetletniku je v prvi seriji uspel najdaljši skok, s 107 metri je le za pol metra zaostal za rekordom skakalnice Adama Malysza, a pri slabšem doskoku izgubil dragocene točke, tako da je po polovici tekme na drugem mestu za vodilnim Stefanom Kraftom zaostajal slabi dve točki.

Nemec ima pred najbližjim zasledovalcem Kraftom 120 točk prednosti. | Foto: Sportida Nemec ima pred najbližjim zasledovalcem Kraftom 120 točk prednosti. Foto: Sportida V finalu je znova skočil najdlje (103,5), izničil zaostanek in se razveselil četrte posamične zmage v karieri, druge to sezono. Kraft se je moral zadovoljiti z drugim mestom, za Geigerjem je zaostal slabih pet točk. Na najnižjo stopnico zmagovalnega odra je stopil zmagovalec novoletne turneje Dawid Kubacki, ki je med najboljšo trojico napredoval s četrtega, iz nje pa izrinil rojaka Kamila Stocha. Ta si je četrto mesto razdelil s rojakom Piotrom Žylo.

Peter in Domen v finalu napredovala

Po prvi seriji je od pokra Slovencev, ki se jim je uspelo uvrstiti v finale, na devetem mestu najbolje kazalo Anžetu Lanišku. Na koncu je zadržal mesto in bil drugi najboljši med varovanci Gorazda Bertonclja.

"Ta konec tedna mi ni povsem uspel, tako da nisem popolnoma zadovoljen," pravi Peter Prevc, ki je v finalu iz 14. mesta napredoval na sedmo. | Foto: Sportida "Ta konec tedna mi ni povsem uspel, tako da nisem popolnoma zadovoljen," pravi Peter Prevc, ki je v finalu iz 14. mesta napredoval na sedmo. Foto: Sportida

Peter Prevc je namreč s skokom, dolgim 101,5 metra, s 14. mesta napredoval na sedmo mesto in si ga razdelil z Mariusom Lindvikom. Šest mest je v finalu napredoval Domen Prevc in končal na 14., tik za njim pa je pristal 11. iz prve serije Cene Prevc.

"Danes sem kar dobro stopnjeval svoje nastope. Kvalifikacijski nastop je bil zelo ponesrečen, drugi je bil malo boljši, tretji pa edini 'spodoben' za tekmovanje, torej tisto, česar sem sposoben. Ta konec tedna mi ni povsem uspel, tako da nisem popolnoma zadovoljen," je po sedmem mestu dejal najstarejši od bratov Prevc.

"Spet sem bil med deseterico, čeprav z grenkim priokusom, saj sem v finalu naredil manjšo napako. Zato sem izpustil še kakšno višjo uvrstitev, a napredujem. Gremo dalje," je svoj nedeljski nastop ocenil Lanišek.

Gorazd Bertoncelj | Foto: Sportida Foto: Sportida

Zajc in Justin prekratka

"Zelo lep ekipni uspeh, dva med deseterico in še dva med petnajsterico. Peter je stopnjeval svoje skoke, finalni je bil že zelo dober. Tudi Anže zelo dober, obakrat je pokazal zelo soliden skok. V finalu je izjemno stopnjeval svoj dosežek Domen, Cene je solidno opravil svojo nalogo, žal sta bila Timi in Rok malce prekratka za finalno serijo," pa je nastope svojih varovancev komentiral trener Bertoncelj.

Geiger 120 točk pred Kraftom

Geiger ima na prvem mestu seštevka svetovnega pokala 819 točk, drugi Kraft jih ima 120 manj, še dodatnih 45 več zaostaja tretji Rjoju Kobajaši, ki na zadnjih tekmah ne najde prave forme. Najboljši Slovenec je na devetem mestu Peter Prevc.

Skakalci bodo po večerni tekmi svetovni pokal nadaljevali v Nemčiji. Titisee-Neustadt bo med petkom in nedeljo gostil dve posamični tekmi.

Nemec najboljši že v kvalifikacijah

Kvalifikacije v Predazzu je uspešno prestalo vseh šest Slovencev. Najbolje od teh se je znašel Cene Prevc, ki je pristal pri 98 metrih in zasedel 16. mesto. Tik za njim je končal Rok Justin (97,5), Anže Lanišek (96,5) je bil 20., Timi Zajc 23. (94,5), Domen Prevc 26. (93,5), na 40. mestu je z 90 metri pristal Peter Prevc.

Najboljši kvalifikacijski skok je uspel sobotnemu zmagovalcu in vodilnemu v skupnem seštevku svetovnega pokala Nemcu Karlu Geigerju. Za osem desetink točke je prehitel rojaka Stephana Leyheja, tretji je bil Avstrijec Stefan Kraft.