biatlon mladinsko svetovno prvenstvo Lena Repinc

Ponedeljek, 28. 2. 2022, 8.08

Soldier Hollow, mladinsko svetovno prvenstvo v biatlonu

Slovenska biatlonka do novega odmevnega rezultata

1

Lena Repinc mladinsko SP 2021 | Slovenska biatonka Lena Repinc je na svetovnem mladinskem prvenstvu v ZDA osvojiča še drugo srebrno medaljo. | Foto Guliverimage

18-letna biatlonka Lena Repinc je na mladinskem svetovnem prvenstvu v ameriškem Soldier Hollowu ponoči osvojila še drugo srebrno odličje. Srebru iz sprinta je dodala kolajno enake barve tudi na 7,5-kilometrskem zasledovanju. Boljša od slovenske reprezentantke je bila le Nemka Selina Grotina, ki je zmago slavila s 14,9 sekunde naskoka.

Slovenski uspeh je v mladinski konkurenci s četrtim mestom dopolnil Pavel Trojar, ki je bil po sprintu sedmi, do kolajne pa mu je zmanjkalo 15 sekund. Odličje je zapravil na zadnjem streljanju, ko je zgrešil eno od tarč in moral drugič v kazenski krog.