8 let, 5 mesecev

Tim Kevin Ravnjak deskanje

Petek, 28. 8. 2015, 9.21

Ravnjak v žlebu do 11. mesta

Slovenski deskar na snegu v prostem sloga Tim-Kevin Ravnjak je bil z 11. mestom v disciplini snežni žleb najboljši slovenski predstavnik na uvodni tekmi svetovnega pokala v novozelandski Cardroni.

Tit Štante je zasedel 16. mesto, Kaja Verdnik in Eva Kralj pa sta v ženski konkurenci v kvalifikacijah pristali na 15. oziroma 16. mesto.

Ravnjak je letos januarja na svetovnem prvenstvu v avstrijskem Kreischbergu na tekmi v snežnem žlebu osvojil bronasto odličje, svojo prvo kolajno na velikih tekmovanjih. Na uvodni tekmi svetovnega pokala pa je za las ostal brez finala.

Na prvi tekmi sezone v disciplini slopstyle je nastopil v finalu in zasedel deseto mesto, tokrat pa je za malenkost zgrešil nadaljnje tekmovanje. V kvalifikacijah je namreč prejel oceno 70,75 in bil tako le za 0,25 točke oddaljen od desetega mesta, ki je še vodilo v finale. Štante je prejel oceno 57,00 in zasedel 16. mesto.

V prav tako močni konkurenci sta sta Verdnikova in Kraljeva z ocenama 30,75 in 30,25 pristali na 15. oziroma 16. mestu.