Thermometer Blue 0

Tim-Kevin Ravnjak snežni žleb

Sobota, 13. 2. 2016, 11.59

Ravnjak brez finala, pred njim tudi dva Slovenca

Trije slovenski deskarji prostega sloga so nastopili na tekmi svetovnega pokala v snežnem žlebu v japonskem Saporu in obstali v kvalifikacijah. Finale bo na sporedu v nedeljo.

V težkih pogojih, slabi vidljivosti in krajšem in slabo pripravljenem snežnem žlebu se je najbolje znašel olimpijski podprvak Ayumu Hirano. Domačin je v kvalifikacijah prejel oceno 90,50 točk.

Od Slovencev je najvišjo oceno prejel Max Kralj Kos in osvojil 19. mesto. Mesto za njim se je uvrstil Filip Kavčič, naš najboljši deskar prostega sloga Tim-Kevin Ravnjak pa je tokrat končal na 22. mestu. Velenjčanu je šlo odlično na treningu, vožnji v kvalifikacijah, v kateri je dodal zahteven trik Cab 1080, pa se mu nista posrečili. V finale se je uvrstilo deset deskarjev in šest deskark. Med dekleti, kjer Slovenija ni imela predstavnice, sta bili v kvalifikacijah najboljši kitajski deskarki.