ekipna tekma skoki mladinsko svetovno prvenstvo

Nedelja, 5. 2. 2023, 7.41

MLADINSKO SVETOVNO PRVENSTVO, Whistler, ekipna TEKMA (m)

Nov uspeh mladega rodu slovenskih skakalcev: na ekipni tekmi do brona

3

Taj Ekart, Rok Masle, Gorazd Završnik in Maksim Bartolj | Mladi skakalci Taj Ekart, Rok Masle, Gorazd Završnik in Maksim Bartolj so na mladinskem svetovnem prvenstvu v Kanadi na ekipni tekmi osvojili bron.  | Foto SloSki

Z mladinskega svetovnega prvenstva v nordijskih športih v Whistlerju v Kanadi spet prihajajo lepe novice. Slovenski skakalci so na ekipni tekmi osvojili bron. Taj Ekart, Rok Masle, Gorazd Završnik in Maksim Bartolj so zbrali 925,8 točke in zaostali le za Avstrijo (972,5) in Poljsko (966,7).

Slovenska četverica (Taj Ekart, Rok Masle, Gorazd Završnik in Maksim Bartolj) je bila po prvi seriji četrta, nato pa v dvoboju za stopničke v finalu za pet točk prehitela Finsko.

Za Slovenijo je začel Taj Ekart, ki je s 93.5 metri naše popeljal na četrto mesto. Odličen je bil nato Rok Masle s 102.5 metri, slabši skok pa je nato naredil Gorazd Završnik z 88.5 metri, naše pa je na četrtem mestu po prvi seriji utrdil Maksim Bartolj s 96.5 metri.

Ekart je v finalu skočil še bolje, 96.5 metrov, odličen je bil še enkrat Masle s 102 metroma, Završnik je popravil dosežek z 91 metri, Bartolj pa je pristal pri 96 metrih. To je bilo dovolj za končno 3. mesto po napetem obračunu s Finsko, ki je zaostala pet točk za našimi upi. Zmagali so Avstrijci pred Poljaki.