Gašper Brecl Vid Vrhovnik Jarl Magnus Riiber

Sobota, 20. 3. 2021, 16.13

nordijska kombinacija

Norvežanu kristalni globus, Slovenca brez točk

Jarl Magnus Riiber | Jarl Magnus Riiber je potrdil zmago v skupnem seštevku. | Foto Reuters

Jarl Magnus Riiber je potrdil zmago v skupnem seštevku.

Norveški nordijski kombinatorec Jarl Magnus Riiber je na finalu svetovnega pokala v nemškem Klingenthalu dobil prvo od dveh tekem, z njo pa potrdil tudi zmago v skupnem seštevku. Kristalni globus bo prejel tretjič zaporedoma.

Norvežan, tudi eden od junakov svetovnega prvenstva, je po skoku zasedal četrto mesto, z odličnim tekem pa nato prehitel vse tekmece. Drugo mesto je zasedel vodilni po skoku, Japonec Akito Watabe, ki je zaostal sedem desetink sekunde, tretji je bil Avstrijec Johannes Lamparter.

Nemec Vinzenz Geiger, ki je imel pred tekmo še teoretično možnost za skupno zmago, je zasedel šele 15. mesto.

Nastopila sta tudi dva Slovenca. Gašper Brecl je bil po skoku 27., a bil neprepričljiv v teku, po katerem je padel na 48. mesto. Tri mesta boljši je bil Vid Vrhovnik, sicer 39. po skoku.

Slovenija tako v sezoni ostaja le pri eni Vrhovnikovi točki, ki ga uvršča na 55. mesto v skupni razvrstitvi.