Erazem Stanonik Jarl Magnus Riiber Gašper Brecl Silva Verbič nordijska kombinacija

3 mesece

Nordijska kombinacija, Schonach

Norveška prevlada tudi na drugi tekmi v Schonachu

Jarl Magnus Riiber | V nordijski kombinaciji nič novega, Norvežani z Jarlom Magnusom Riiberjem na čelu še naprej dominantni.  | Foto Guliverimage

Norveški nordijski kombinatorci so bili razred zase tudi na drugi tekmi svetovnega pokala v nemškem Schonachu. V ženski konkurenci so Norvežanke stale na vseh treh mestih zmagovalnega odra, pri moških pa njuna rojaka na dveh najvišjih. Pri dekletih je zmagala vodilna v svetovnem pokalu Ida Maria Hagen, pri moških pa spet Jarl Magnus Riiber.

Edini, ki ne prihaja iz Norveške, je bil na tretjem mestu moške konkurence Avstrijec Stefan Rettenegger.

Od Slovencev sta se do točk prebila Gašper Brecl, ki je zasedel 37. mesto, po skoku je bil 30., in Silva Verbič, ki je bila 24., a je prehitela le eno tekmovalko. Po skoku je bila na 21. mestu. Erazem Stanonik je zaostal za krog in zasedel 48. mesto med 50 tekmovalci.