Meta Hrovat Neja Dvornik

Torek, 19. 2. 2019, 15.57

val di fassa, mladinsko svetovno prvenstvo, veleslalom

Hrovatova po polovici vodila, nato odstopila, Dvornikova tik pod stopničkami

Neja Dvornik | Neja Dvornik je končala na četrtem mestu. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Neja Dvornik je končala na četrtem mestu.

Po končanem svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Areju se je v italijanski Val di Fassi začelo mladinsko svetovno prvenstvo. Že prvi dan prvenstva so bile na startu Slovenke. Neja Dvornik je veleslalomsko preizkušnjo končala tik pod stopničkami na četrtem mestu, Meta Hrovat pa je po vodstvu v prvi vožnji na drugi progi odstopila.

Zmage se je tako razveselila smučarka z Nove Zelandije Alice Robinson. Najboljša Slovenka je bila Dvornikova (+1,23), ki je kolajno zgrešila za vsega sedem stotink sekunde. Srebro je osvojila Camille Rast iz Švice (+1,06), bron pa Kaja Norbye iz Norveške (+1,16).

Meta Hrovat je po prvi vožnji vodila, v finalu pa odstopila. | Foto: Vid Ponikvar Meta Hrovat je po prvi vožnji vodila, v finalu pa odstopila. Foto: Vid Ponikvar

Rebeka Oblak je veleslalom končala na 40. mestu, Ula Stella Podrepšek je tako kot Hrovatova odstopila na drugi progi, Katrin Don pa je predčasno končala prvo vožnjo.

Sportal "Slovenci smo svetovni smučarski fenomen"