Thermometer Blue 0

Lindsey Vonn Ilka Štuhec Ilka Štuhec

Petek, 22. 1. 2016, 12.22

Lindsey Vonn znova zavoj pred tekmicami

Najboljša ameriška alpska smučarka Lindsey Vonn je bila prepričljivo najhitrejša tudi na drugem in obenem zadnjem uradnem treningu pred sobotnim smukom svetovnega pokala v Cortini d'Ampezzo.

Lindsey Vonn je pred klasičnim programom v Cortini d'Ampezzo odločno napovedala napad na 74. zmago v karieri, s katero bi se še bolj odločno podala v lov za trenutno vodilno smučarko skupnega seštevka svetovnega pokala Laro Gut. Američanka je bila namreč najhitrejša na obeh uradnih treningih na progi Olympia delle Tofane.

Na drugem je za 38 stotink sekunde prehitela Italijanko Vereno Stuffer, zaostanek Tine Weirather na tretjem mestu je znašal štiri desetinke, vse ostale pa so zaostale več kot sekundo. Med njimi tudi Gutova, ki je bila tokrat "le" trinajsta (+1,80).

Še dlje se je na progi zadržala edina Slovenka Ilka Štuhec, ki se po spodbudnem četrtkovem treningu tokrat ni poigravala z visoko hitrostjo. Postavila je 39. čas treninga, za Vonnovo pa je zaostala kar 3 sekund in 48 stotink.

Štart sobotnega smuka bo ob 10.15, v nedeljo pa bo ob 11.30 na sporedu še superveleslalom.