27. 2. 2022,
7.56

2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,12

Matic Repnik Pavel Trojer Lovro Planko Živa Klemenčič Kaja Marič Kaja Zorč mladinsko svetovno prvenstvo biatlon Lena Repinc

Nedelja, 27. 2. 2022, 7.56

Biatlon, mladinsko svetovno prvenstvo

Lena Repinc do izjemnega dosežka

Lena Repinc - Pokljuka 2021 | Lena Repinc je na mladinskem svetovnem prvenstvu v ameriškem Soldier Hollowu osvojila srebrno kolajno. | Foto Guliverimage

Biatlonka Lena Repinc je na mladinskem svetovnem prvenstvu v ameriškem Soldier Hollowu osvojila srebrno kolajno v šestkilometrskem sprintu. Za 7,5 sekunde je bila od Slovenke hitrejša le Norvežanka Maren Kirkeeide, obe tekmovalki pa sta morali po enkrat v kazenski krog.

Za Repinčevo je kolajna tudi uteha po četrtem mestu na 10-kilometrski tekmi, kjer je odličje z dvema zgrešenima tarčama izgubila na strelišču.

V sprintu je slovenski uspeh s sedmim mestom dopolnila Kaja Zorč, ki je za zmagovalko zaostala 37,6 sekunde, z zgrešenim strelom manj, s puško je bila nenatančna dvakrat, pa bi se prav tako borila za odličje, Kaja Marič je bila 18.

Med mlajšimi člani je bila olimpijka Živa Klemenčič v sprintu 10., Lovro Planko 11., Pavel Trojer pa je bil med mladinci sedmi.

Klemenčičeva je bila 10. tudi na individualni tekmi, kjer je bil Trojer šesti, Zorčeva 10. in mlajši član Matic Repnik 12.