20.07

Anamarija Lampič Anamarija Lampič

Nedelja, 15. 3. 2015, 20.07

Lampičeva do tretje zaporedne zmage

Slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič je na zadnji tekmi finala celinskega pokala v Chamonixu še tretjič zapored stopila na najvišjo stopničko.

Tokrat je Anamarija Lampič zmagala na 10-kilometrskem zasledovanju. Lampičeva je tako osvojila tudi zmago v skupnem seštevku pokala v mladinski konkurenci do 20 let.

Soliden nastop sta pokazali še Manca Slabanja s 15. mestom ter Anita Klemečič s 18. mestom. Mladinec Miha Šimenc je na 15-kilometrski razdalji osvojil 13. mesto ter osmo mesto v skupnem seštevku pokala. Lovro Malnar je osvojil 28. mesto.

Nika Razinger je v kategoriji članic (10 km) osvojila 12. mesto, Boštjan Klavžar pa v kategoriji članov (15 km) 39. mesto.