Nedelja, 12. 1. 2020, 14.22

Dresden, smučarski tek, ekipno

Miha Šimenc in Luka Markun na koncu deseta, Lampičeva je zbolela

Anamarija Lampič | Foto Grega Valančič/Sportida

V nemškem Dresdnu so končali z ekipnimi tekmami, kjer zaradi bolezni ni nastopila Anamarija Lampič. V finale sta se uvrstila le Miha Šimenc in Luka Markun, ki sta bila na koncu deseta. Potem ko je Lampičeva zbolela, sta moči združili Vesna Fabjan in Katja Višnar, ki pa se nista uspeli uvrstiti v finale.

Anamarija Lampič
Sportal Superiorna Anamarija Lampič znova navdušila

Miha Šimenc | Foto: Sportida Miha Šimenc Foto: Sportida

Šimenc in Markun sta v kvalifikacijah v hitrejši skupini postavila šesti čas med 15. ekipami, kar je bilo dovolj za finale. Tega sta potem končala na desetem mestu (+7,20), v izredno izenačeni konkurenci pa so jima do šestega mesta manjkale manj tri desetinke sekunde.

Zmagala je ekipa Francije 1 z Renaudom Jayom in Lucasom Chanavatem, ki sta bila najhitrejša že v kvalifikacijah. Drugo mesto je z zaostankom devetih stotink sekunde osvojila Švedska 1 (Marcus Grate/Johan Haeggström) in tretje pa z zaostankom 18 stotink sekunde Rusija 1 (Andrej Krasnov/Gleb Retivih).

Vesna Fabjan | Foto: Sportida Foto: Sportida Lampičevo je nadomestila Vesna Fabjan

Z Višnarjevo bi morala teči v soboto druga v posamičnem sprintu Anamarija Lampič, a ji je nastop preprečila bolezen oziroma bolečine v želodcu.

Višnarjeva in Fabjanova sta v svoji polfinalni skupini postavili četrti čas, kar pa je bilo premalo za uvrstitev v finale. Druga skupina je bila namreč hitrejša, saj se je iz nje v finale prebilo kar osem ekip.

Slovenki sta na koncu osvojili 12. mesto.

V finalu je zmagala ekipa Švedska 1, za katero sta tekli Maja Dahlqvist in Linn Svahn, pred Švico 1 (Laurien van der Graaff/Nadine Faehndrich), ki je zaostala devet stotink sekunde, in Švedsko 2 z Evelino Settlin in Linn Sömskar (+3,27). Najhitrejši iz kvalifikacij Norvežanki Julie Myhre in Maiken Caspersen Falla sta končali na četrtem mestu.

Karavana smučarjev tekačev se zdaj seli v Nove Mesto na Češkem, kjer bodo prihodnji konec tedna na sporedu tekme na razdalji, piše STA.