15.11

Aleksej Poltoranin Tour de Ski

Sreda, 7. 1. 2015, 15.11

Lahko katera sploh zaustavi Marit Bjoergen?

Norvežanka Marit Bjoergen je dobila tudi četrto tekmo novoletne turneje v smučarskem teku. V Moški konkurecni je slavil kazahstanski smučarski tekač Aleksej Poltoranin.

Bjoergnova je za pet kilometrov teka v klasični tehniki v Dobiaccu porabila 12:48,5 minute in še naprej ostaja v vodstvu Tour de Skija. Z 10,8 sekunde zaostanka je drugo mesto osvojila Norvežanka Therese Johaug, tretja je bila še tretja Norvežanka Heidi Weng, ki je zaostala 13,1 sekunde, ostaja pa na drugem mestu seštevka turneje.

Od dveh Slovenk je bolje nastopila Alenka Čebašek, osvojila je 22. mesto, zaostala pa 52,6 sekunde. Druga Slovenka Lea Einfalt je bila z zaostankom 1:16,9 minute 40.

Bjoergnova je v svetovnem pokalu dobila že 88. tekmo.

Kazahstanec pred vsemi

Moško tekmo na 10 kilometrov je dobil Kazahstanec Aleksej Poltoranin. Drugo mesto na četrti etapi novoletne turneje je osvojil Rus Jevgenij Belov (+0,5), tretji je bil Norvežan Martin Johnsrud Sundby (+4,2). Vodi Norvežan Petter Northug, ki je bil danes sedmi, z 22,8 sekunde zaostanka za zmagovalcem.

Tour se bo v četrtek nadaljeval na istem prizorišču z zasledovalnim tekom na 35 km prosto za moške ob 12.15 in 15 km prosto za ženske ob 15.20.