Timi Zajc Timi Zajc Domen Prevc Anže Lanišek Anže Lanišek Anže Semenič Jurij Tepeš Tilen Bartol

Petek, 18. 1. 2019, 19.27

Kvalifikacije skoki (m), Zakopane

Na tekmo peterica slovenskih orlov, Zajc tik pod vrhom

7

Timi Zajc | Timi Zajc je kvalifikacije sklenil na tretjem mestu. | Foto Sportida

Timi Zajc je kvalifikacije sklenil na tretjem mestu.

Norvežan Johann Andre Forfang je zmagovalec kvalifikacij za nedeljsko posamično tekmo svetovnega pokala v Zakopanah. Na drugem mestu je pristal njegov rojak Robert Johansson (135,5 m), odličen tretji je bil Timi Zajc, ki je pristal pri 134,5 metra. Na tekmo se je sicer prebila peterica Slovencev, spodletelo je le Juriju Tepešu. Jutri se bo na Poljskem odvila ekipna preizkušnja,z začetkom ob 16.15.

Drugi najboljši v slovenski reprezentanci je bil Anže Lanišek, ki je pristal pri 131,5 metra, kar je zadostovalo za 20. mesto. Domen Prevc (127 m) si je 28. mesto delil s Tilnom Bartolom (121 m). Anže Semenič, ki je lani v Zakopanah stal na najvišji stopnički, je bil s 122,5 metra 34. Nastop na tekmi se je za las izmuznil povratniku v svetovni pokal Juriju Tepešu, ki je kvalifikacije končal na 52. mestu (111,0 m).

Skakalcem je sicer nagajal veter, zato je žirija večkrat spremenila naletno mesto. Vodilni v svetovnem pokalu, Japonec Rjoju Kobajaši, je kvalifikacije končal šele na 31. mestu.

Nedeljska posamična tekma bo ob 16. uri.

Zajc med najboljšimi tudi na treningu

Zajc je bil odlično razpoložen že na treningih. Na prvem je končal na četrtem mestu, na drugem pa še mesto višje. Slovenski skakalec je zaostal le za Poljakom Dawidom Kubackim (139 m) in Japoncem Kobajašijem (133 m).