Urša Bogataj Urša Bogataj Jerneja Brecl Špela Rogelj Katra Komar Ema Klinec Ema Klinec Nika Križnar Nika Križnar

Sobota, 6. 2. 2021, 14.14

HINZENBACH, POSAMIČNA TEKMA

Nov dan, nove stopničke za Niko Križnar!

2

Nika Križnar | Nika Križnar je v Hinzenbachu tudi danes poletela na zmagovalni oder.  | Foto Sportida

Nika Križnar je v Hinzenbachu tudi danes poletela na zmagovalni oder.

Slovenska smučarka skakalka Nika Križnar (238 točk) se je tudi danes odlično znašla na skakalnici v avstrijskem Hinzenbachu. Zaostala je samo za izvrstno Japonko Saro Takanashi (238,4 točke) in včerajšnji zmagi dodala še eno drugo mesto. Uspeh sta dopolnili Urša Bogataj na devetem mestu in Ema Klinec, ki je tekmovanje končala na desetem mestu. Tretje mesto je osvojila Norvežanka Silje Opseth (232,4).

Nika Križnar je tudi po prvi seriji zaostala samo za Japonko. V drugo je znova skočila odlično, pristala pri 90,5 metra in pred zadnjim nastopom prevzela vodstvo. Takanashijeva je nato z 90 metrov dolgim skokom storila ravno dovolj, da si je zagotovila 58. zmago v karieri.

Deveto mesto je osvojila Urša Bogataj (214,7), ki je bila po prvi seriji celo četrta, nekoliko pa je glede na petkovo drugo mesto verjetno razočarana Ema Klinec (210,6), ki je tekmo končala na desetem mestu.

Do najboljše uvrstitve v tej sezoni se je prebila Špela Rogelj (207,5), ki je na koncu zasedla 14. mesto, a ji je po prvi seriji kazalo še precej bolje. Bila je namreč osma.

V finalu sta nastopili tudi Jerneja Brecl (203,4) in Katra Komar (173,7). Breclova je po 16. mestu v prvi seriji izgubila eno mesto in osvojila novih 14 točk za svetovni pokal. Komarjeva je z 29. mestom osvojila dve.

Novo veselje v slovenskem taboru. | Foto: Sportida Novo veselje v slovenskem taboru. Foto: Sportida

Najboljša skakalka sezone diskvalificirana

Potem ko je bila v petek po polovici tekme diskvalificirana Takanashijeva, je podobna usoda danes doletela najboljšo skakalko te sezone, Avstrijko Marito Kramer. Domačinka sicer ni bila pri samem vrhu po prvi seriji, a je nato zaradi neustreznega dresa ostala brez nastopa v finalu in posledično brez pomembnih točk.

V skupnem seštevku je sicer ostala na vrhu, še naprej ima 410 točk, močno pa se ji je približala Križnarjeva, ki na drugem mestu zaostaja vsega 39 točk. Tretja je po današnji zmagi Takanashijeva, ki ima 326 točk. Ema Klinec zaseda četrto mesto z 291 točkami.

V nedeljo bo v Hinzenbachu v bližini Linza še tretja posamična tekma. Začela se bo ob 12.15, ob 11. uri pa bodo na vrsti še kvalifikacije.