smučarski tek Anja Mandeljc Jessie Diggins

3 mesece

Tek na smučeh

Jessie Diggins najboljša v Gomsu, Anja Mandeljc 47.

Jessie Diggins | Foto Reuters

Ameriška smučarska tekačica Jessie Diggins je bila najboljša na 20-kilometrski preizkušnji svetovnega pokala s skupinskim startom v švicarskem Gomsu. V ciljnem sprintu je ugnala Švedinjo Frido Karlsson, tretja je bila domačinka Nadine Fähndrich. Anja Mandeljc je za 47. mesto prejela štiri točke za svetovni pokal.

Preizkušnjo s skupinskim startom je odločilo pospeševanje v zadnjih kilometrih, v ciljni ravnini pa je imela največ moči Diggins, ki je slavila četrto zmago v sezoni in skupno 17. v karieri.

Slabo sekundo je za vodilno tekmovalko svetovnega pokala zaostala Karlsson. Natanko dve sekundi za zmagovalko pa je ciljno črto prečkala domačinka Fähndrich.

Edina Slovenka Mandeljc je preizkušnjo končala na 47. mestu in osvojila štiri točke za svetovni pokal. Za Diggins je zaostala 4:02,3 minute.

Z zmago je Diggins, tudi zmagovalka novoletne turneje Tour de Ski, še povišala prednost v skupnem seštevku. Mandeljc je v dosedanjem poteku sezone zbrala 51 točk.