Marjan Jelenko

Sobota, 30. 12. 2017, 20.23

Jelenko državni prvak v nordijski kombinaciji

Marjan Jelenko | Foto Reuters

Marjan Jelenko je na državnem prvenstvu v Kranju in Planici v nordijski kombinaciji premagal Vida Vrhovnika, ki je postal mladinski prvak, in Roka Jelena. Jelenko je bil najboljši že po skakalnem delu, v teku je slavil s sedmimi sekundami prednosti.

Novi član NŠD Medvode, Marjan Jelenko, je vodil že po skakalnem delu preizkušnje, ko je na srednji skakalnici v Kranju pristal pri 107 metrih, na koncu pa je v cilj pritekel s prednostjo sedmih sekund pred nekdanjim klubskim kolegom iz Velenja, Vidom Vrhovnikom. Slednji je bil po skokih sicer tretji, a je imel kar 38 sekund zaostanka za Jelenkom. Bron je osvojil 17-letni Rok Jelen, ki je bil po skokih osmi, v cilju pa je imel 1:53 minute zaostanka za Jelenkom.

Med mladinci je prvak postal Vrhovnik pred Rokom Jelenom in še enim Velenjčanom, Gašperjem Breclom.