Thermometer Blue 0

Teja Gregorin Jakov Fak Jakov Fak

Ponedeljek, 28. 12. 2015, 20.31

Gregorinova in Fak osma na svetovnem izzivu

Teja Gregorin in Jakov Fak sta na biatlonski tekmi svetovnega izziva na stadionu nemškega nogometnega prvoligaša Schalkeja v Gelsenkirchnu osvojila osmo mesto.

Zmagala sta Francoza Marie Dorin-Habert in Martin Fourcade. Druga sta bila Čeha Gabriela Soukalova in Ondrej Moravec, ki sta skozi ciljno črto pritekla z 12,6 sekunde zaostanka, tretja pa Nemca Vanessa Hinz in Simon Schempp, njun zaostanek je znašal 22,2 sekunde. Naša dva sta bila od zmagovalcev počasnejša 1:57,6 sekunde.

Četrto mesto sta osvojila Rusa Jekaterina Jurlova in Jevgenij Garaničev, najhitrejša po "prvi polovici" ekshibicijske tekme. Po skupinskem startu sta bila 12,8 sekunde pred ukrajinskim parom in 14,3 sekunde pred francoskim. Gregorinova in Fak sta bila šesta.