Smučarski tek, Ruka, 15 km (m)

Finec zmagal na 15 km, Šimenc 58.

Miha Šimenc | Miha Šimenc je osvojil 58. mesto. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Miha Šimenc je osvojil 58. mesto.

Finec Iivo Niskanen je zmagal na tekmi za svetovni pokal v smučarskem teku v domači Ruki, drugi v sezoni. Na 15 km v klasični tehniki je bil drugi Rus Aleksej Červotkin, ki je zaostal 8,3 sekunde, tretji pa rojak slednjega Aleksander Boljšunov (+14,1). Edini slovenski predstavnik Miha Šimenc je bil med 94 tekači 58. (+2:37,3).

Ob 13.30 se bo začela tekma tekačic na 10 km klasično, na startni listi je od Slovenk le Anamarija Lampič, osma na petkovem sprintu.

Devetindvajsetletni vsestranski Niskanen je osvojil zlati medalji v Pyeongchangu leta 2018 na 50 km klasično in leta 2018 v Sočiju na ekipnem sprintu, svetovni prvak je bil leta 2017 v Lahtiju prav na 15 km klasično, na SP pa je osvojil še dve bronasti medalji. Tokrat pa si je pritekel šele šesto posamično zmago v svetovnem pokalu.

"Sporti ti zmrzuje vse"

"Razmere so tu res takšne, da se na njih ne moreš pripraviti. Sporti ti zmrzuje vse, kar je res nekaj težkega. Prva stvar je tako, da ostaneš topel. Danes sem zelo zadovoljen z razultatom. Uspelo se mi je res dobro ogreti kljub tem mrzlim temperaturam. Tek je bil res kar soliden, eden boljših zame v svetovnem pokalu. Vesel sem, da je forma tu, kjer mora biti. Potrebujem še nekaj tekem, potem pa mislim, da bo spet tako, kot je bilo nekaj sezon nazaj. Videli bomo kako bo zdaj z mojim telesom, če bodo pljuča v redu, kaže dobro, bom nastopil tudi jutri, če ne, pa jutri opravim trening in potem se odpravimo proti Lillehammerju," pa je povedal Miha Šimenc.