TOUR DE SKI, SMUČARSKI TEK 15 km, klasika, Val di Fiemme

Eva Urevc spet izjemna: To je bila odlična tekma

Eva Urevc | Eva Urevc je uspel še en zelo dober rezultat. | Foto Guliverimage

Eva Urevc je uspel še en zelo dober rezultat.

Nemka Katharina Hennig je zmagala v Val di Fiemmeju na tekmi za svetovni pokal, predzadnji tokratne novoletne turneje v smučarskem teku. Na 15 km klasično s skupinskim startom je bila najboljša Slovenka Eva Urevc 12. z 42,7 sekunde zaostanka za nov uspešen nastop na razdaljah. Anja Mandeljc je bila 35. (+4:10,6).

Za Katharino Hennig, ki je dosegla prvo zmago v svetovnem pokalu in šeste posamične stopničke zmagovalnega odra, je bila druga Švedinja Frida Karlsson s sedmimi desetinkami zaostanka, še eno več je na tretjem mestu zaostala Finka Kerttu Niskanen.

Eva Urevc: Jutri bom zagotovo dala svoj maksimum. A to bo psihična tekma in sploh ne vem kaj pričakovati.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Eva Urevc: Jutri bom zagotovo dala svoj maksimum. A to bo psihična tekma in sploh ne vem kaj pričakovati. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Eva nestrpno pričakuje nedeljski "ubijalski" vzpon

“Glede na to, da sem že kar malo utrujena, moram reči, da je bila to odlična tekma. Mogoče bi se spet dalo biti kakšno mesto boljša, ampak, če povzamem celotno tekmo, je bilo kar po mojih pričakovanjih. Svoj zastavljeni cilj sem izpolnila. Gremo še na zadnjo etapo in potem sledi zaslužen počitek. Jutri bom zagotovo dala svoj maksimum. A to bo psihična tekma in sploh ne vem kaj pričakovati. Zadovoljna bom z rezultatom kot bo, če bom vedela, da sem dala vse od sebe in to bo velik plus. Za enkrat se počutim v redu in že kar nestrpno pričakujem jutrišnji vzpon.”

Ob 13.30 bodo na 15 km klasično s skupinskim startom nastopili še tekači brez slovenske udeležbe, saj je Miha Šimenc že po petkovem sprintu predčasno sklenil turnejo Tour de ski. Zadnja tekma te prestižne serije v sezoni bo v nedeljo in se bo končala z zahtevnim vzponom na Alpe Cermis.

Med moškimi spet najboljši Norvežan

Na 15 km klasično s skupinskim startom so nato nastopili še tekači brez slovenske udeležbe, saj je Miha Šimenc že po petkovem sprintu predčasno sklenil turnejo Tour de ski. Na njej je Klaebo nadaljeval niz neporaženosti na turneji. V ciljnem sprintu je za štiri desetinke ugnal vodilnega v pokalu, rojaka Paala Golberga, tretji je bil Italijan Francesco De Fabiani (+1,2).

Klaebo ima pred zadnjo etapo 1:02 minute naskoka pred Švedom Callejem Halfvarssonom, tretji je Golberg z 1:14 minute zaostanka.