deskanje prostega sloga, snežni žleb, secret garden

Tit Štante sezono odprl z 20. mestom

Tit Štante | Tit Štante je zasedel 20. mesto. | Foto Guliverimage

Tit Štante je zasedel 20. mesto.

Slovenski deskar prostega sloga Tit Štante je na prvi tekmi sezone svetovnega pokala v snežnem žlebu v kitajskem Secret Gardnu zasedel 20. mesto in ostal brez finalnega nastopa. Najboljši v današnjih kvalifikacijah je bil Avstralec Scotty James.

James je po boljši drugi vožnji na prizorišču zadnjih olimpijskih iger slavil z oceno 92,75, Štante pa je za uvod v sezono prav tako bolje opravil drugo vožnjo, a bil s 46 točkami prekratek za nastop v finalu najboljše deseterice. Do tega mu je zmanjkalo 17 točk.

Za 25-letnega Štanteta je to najboljša uvrstitev po Aspnu v sezoni 2020/21, ko je bil 18.

Pri ženskah slovenskih deskark ni bilo, v kvalifikacijah pa je bila najboljša Japonka Sena Tomita (82,5 točke).

Finale bo v petek ob 4. uri po slovenskem času, nato pa se karavana v snežnem žlebu seli v Copper Mountain. V akrobatskih skokih ta konec tedna tekmovalci nastopajo v Edmontonu.