Tim Mastnak Gloria Kotnik deskanje Žan Košir Rok Marguč

Sobota, 9. 3. 2024, 17.21

Deskanje, paralelni slalom, Winterberg

Marguč v Winterbergu za las ob stopničke

Rok Marguč, Rogla | Rok Marguč je za las ostal brez stopničk. | Foto Nebojša Tejić/STA

Rok Marguč je za las ostal brez stopničk.

Slovenski deskar Rok Marguč je na zadnji posamični tekmi sezone svetovnega pokala v nemškem Winterbergu zasedel četrto mesto v paralelnem slalomu. Od Slovencev je v izločilnih bojih nastopil tudi Žan Košir, ki je izpadel v osmini finala in zasedel končno 15. mesto. V kvalifikacijah sta bila prepočasna Tim Mastnak in Gloria Kotnik.

Roku Marguču nemška prizorišča očitno ustrezajo. Zadnje tri stopničke v paralelnem slalomu je 37-letni Celjan dosegel prav v Nemčiji, lani v Berchtesgadnu ter v Winterbergu v letih 2018 in 2016, ko je bil vselej tretji. Danes ga je od ponovitve teh uvrstitev ločilo le devet stotink sekunde.

V malem finalu ga je namreč tesno ugnal Italijan Maurizio Bormolini. Pred tem so bile stotinke na Margučevi strani. V osmini finala je namreč izkušeni slovenski deskar za eno stotinko sekunde ugnal Avstrijca Fabiana Obmanna, v četrtfinalu pa z enako razliko še Poljaka Oskarja Kwiatkowskega.

"Zadovoljen sem z današnjim dnem. Mogoče sem imel v prvi kvalifikacijski vožnji nekaj težav s progo, saj je bila zelo mehka, druga vožnja pa je bila odlična. Z izjemo polfinalne, ki je bila v zgornjem delu slabša, sem z ostalimi zadovoljen, tudi z izidom," je po tekmi za Smučarsko zvezo Slovenije dejal Marguč. "Nemčija mi je, kot kaže, zelo pri srcu, sploh te zadnje tekme. Zelo rad dirkam tu in uživam," pa je še o izstopajočih nemških izidih dodal 37-letni deskar.

V finalu je Južni Korejec Lee Sanghoo ugnal Avstrijca Andreasa Prommeggerja.

V osmini finala je od Slovencev nastopil tudi Žan Košir, ki pa je tesno izgubil proti drugouvrščenemu iz kvalifikacij, Američanu Codyju Wintersu. Ta je bil boljši za vsega šest stotink sekunde.

V osmini finala je od Slovencev nastopil tudi Žan Košir, ki pa je tesno izgubil proti drugouvrščenemu iz kvalifikacij, Američanu Codyju Wintersu. | Foto: Nebojša Tejić/STA V osmini finala je od Slovencev nastopil tudi Žan Košir, ki pa je tesno izgubil proti drugouvrščenemu iz kvalifikacij, Američanu Codyju Wintersu. Foto: Nebojša Tejić/STA

Že v kvalifikacijah je izpadel Tim Mastnak, ki je bil 22. Izločilne boje je zgrešil za 28 stotink sekunde.

V skupnem seštevku paralelnih disciplin je slavil Avstrijec Benjamin Karl (626 točk) pred Prommeggerjem (560) in Bormolinijem (548). Najboljši od Slovencev je bil Žan Košir (300) na 11. mestu. Mastnak (268) je bil 13., Marguč (165) pa 20.

Zmaga za Ledecko, Gloria Kotnik izpadla v kvalifikacijah

Pri ženskah je prepričljivo slavila Čehinja Ester Ledecka. V finalu je bila za tretjo zmago na prav toliko tekmah to sezono za 66 stotink sekunde boljša od Avstrijke Sabine Schöffmann. Tretje mesto je po zmagi v malem finalu pripadlo Italijanki Lucii Dalmasso.

Edina Slovenka Gloria Kotnik je nastope končala po kvalifikacijah, v katerih je zasedla 17. mesto. Nastop v osmini finala je zgrešila za 21 stotink sekunde.

V seštevku paralelnih disciplin je bila najboljša Nemka Ramona Theresia Hofmeister (786 točk) pred Japonko Tsubaki Miki (639) in Schöffmann (638). Kotnik je v seštevku končala na 16. mestu z 262 točkami.

V nedeljo bo v Winterbergu še mešana ekipna tekma.

Predviden konec sezone v nemškem Berchtesgadnu, ki bi moral biti prihodnji vikend, so organizatorji zaradi pomanjkanja snega odpovedali.