20.48

deskanje slopestyle

Petek, 18. 1. 2013, 20.48

Cilka Sadar enajsta, zmagala Kanadčanka in Finec

Na SP v deskanju na snegu v Stonehamu so danes podelili kompleta odličij za tekmovanje v disciplini slopestyle. Pri dekletih je zmagala Kanadčanka Spencer O'Brien pri moških Finec Roope Tonteri

V ženski konkurenci je drugo mesto osvojila Švicarka Sina Candrian (81,50), tretje pa Avstralka Torah Bright (77,50). V moški konkurenci pa sta si srebro in bron prislužila Kanadčan Mark McMorris (92,50) in Finec Janne Korpi (90,75).

Slovenski tekmovalci se niso uvrstili v finalne boje. Najbližje je bila Cilka Sadar, ki je osvojila končno 11. mesto. Sadarjevi prva vožnja ni uspela, saj je prejela oceno 18,00, v drugo pa se je odrezala precej bolje in prejela oceno 66,33, kar pa ni bilo dovolj za napredovanje v finale. V svoji skupini je zasedla šesto mesto, medtem ko je bila njena končna uvrstitev 11. mesto.

V moški konkurenci je bil Kevin Tim Ravnjak 20., Filip Kavčič 36., Marko Grilc pa 67. Aljoša Krivec - tako kot Urška Pribošič pri dekletih - ni nastopil.