Bansko, veleslalom, moški (nedelja)

Francoz razred zase, Kranjec tik za najboljšimi

Mathieu Faivre | Za Mathieuem Faivrejem je sanjski konec tedna v Bolgariji. | Foto Guliverimage

Za Mathieuem Faivrejem je sanjski konec tedna v Bolgariji.

Mathieu Faivre je zmagovalec nedeljskega veleslaloma v Banskem v Bolgariji. Francoz je za 75 stotink premagal Švicarja Marca Odermatta in rojaka Alexisa Pinturaulta. V igri za stopničke je bil tudi Žan Kranjec, ki je bil po prvi vožnji četrti, v finalni vožnji pa je izgubil dve mesti in končal na šestem. Drugi slovenski predstavnik Štefan Hadalin se ni uvrstil v finale.

Francoz Faivre je vodil že v po prvi vožnji, v finalu pa je z novo najhitrejšo vožnjo zmago le potrdil. To je bila zanj šele druga zmaga v svetovnem pokalu. Od prve so minila že dobra štiri leta, potem ko je vso konkurenco v veleslalomu ugnal v francoskem Val d'Iseru.

Zadovoljni pa so tudi v slovenskem taboru. Kranjec je bil po šestem mestu na veleslalomu na svetovnem prvenstvu končno šesti tudi na tekmi svetovnega pokala. Po prvi vožnji mu je kazalo še bolje, saj je bil z zaostankom 86 stotink sekunde na četrtem mestu.

Bergant: Žan se počasi sestavlja

"Seveda danes smo zadovoljni z Žanom, v prvem teku je bil že zelo podoben samemu sebi, imel je dva super odseka. Počasi se sestavlja. Zdaj bo malo predaha in bomo lahko malo trenirali. Mislim, da bo v Kranjski Gori pripravljen, da bo pokazal svoje najboljše smučanje. Danes so bili pogoji malo drugačni kot včeraj. Štefan se v njih ni znašel. Temu primeren je v takšni konkurenci tudi rezultat. Na splošno pa smo s tekmama včeraj in danes zadovoljni. Včeraj je bil Štefan prvič med deseterico, danes Žan na šestem mestu, to je lepa popotnica za domače tekme," je menil trener slovenske moške vrste za slalom in veleslalom Klemen Bergant.

Žan Kranjec je bil v soboto 12., v nedeljo pa šesti. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Žan Kranjec je bil v soboto 12., v nedeljo pa šesti. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Po uspehu kariere sledilo razočaranje

Štefanu Hadalinu po odličnem sobotnem nastopu, ko je z devetim mestom vknjižil najboljšo veleslalomsko uvrstitev v svetovnem pokalu, v nedeljo ni šlo. Po nemirni vožnji je zaostal skoraj skoraj štiri sekunde in pol (+4.44) in ostal brez finalnega nastopa (36.).

Do konca le še dva veleslaloma

Do konca sezone sta še dva veleslaloma. Boj za mali kristalni globus v seštevku discipline se bo lahko razpletel že pred finalom v Lenzerheideju, in sicer v Kranjski Gori, ki bo moško svetovno karavano gostila na veleslalomu in slalomu za pokal Vitranc 13. in 14. marca.

Popoln francoski dan je s tretjim mestom dopolnil najboljši smučar zime Alexis Pinturault. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Popoln francoski dan je s tretjim mestom dopolnil najboljši smučar zime Alexis Pinturault. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na vrhu seštevka je Pinturault s 550 točkami, Odermatt je znova drugi, njegov zaostanek znaša 25 točk, na tretjem mestu je Zubčić, ki zaostaja 64 točk za vodilnim. Najboljši Slovenec Kranjec je pridobil dve mesti in je po novem sedmi z 219 točkami.