Anamarija Lampič spet zelo uspešna na razdalji

1

Anamarija Lampič | Lampičeva je osvojila 14. mesto. | Foto Guliverimage

Lampičeva je osvojila 14. mesto.

Ruska smučarska tekačica Natalija Neprjajeva je bila najboljša na tekmi za svetovni pokal v Val di Fiemmeju. Na 10 km v klasični tehniki s skupinskim startom je bila edina Slovenka Anamarija Lampič 14., minuto in 11,9 sekunde za Rusinjo. Druga je bila Norvežanka Heidi Weng (+3,7), tretja pa Finka Krista Parmakoski (+4,8). V moški konkurenci je 15-kiloemtrsko razdaljo dobil norveški smučarski tekač Johannes Hoesflot Klaebo, ki je tako po predzadnji etapi novoletne turneje še bližje končni zmagi.

Anamarija Lampič je zadovoljna z današnjim tekom. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Anamarija Lampič je zadovoljna z današnjim tekom. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Anamarija Lampič: Lahko sem ponosna

"Mislim, da je za mano zelo težka tekma. Predvsem prvi in drugi krog sta bila zelo težka. Imela sem težave z glavo, da bi nadaljevala, a potem sem nekako videla, da je bila napaka v mojih smučeh, iskala sem napačno smučino. V tretjem in četrtem krogu sem našla smučino, kjer je oprijem res delal. Za mano je super tekma, lahko sem ponosna na 14. mesto, to je super rezultat na razdalji glede na to, da se temu ne posvečam toliko kot sprintu. Res sem zelo zadovoljna," je po izidu sezone na razdaljah povedala Lampičeva.

Neprjajeva ima več kot minuto prednosti

Po predzadnji tekmi novoletne turneje, ta se bo v torek končala z vzponom na Alpe Cermis, je v seštevku Lampičeva s petega zdrsnila na deseto mesto, v boju za novoletno slavje pa ima Neprjajeva po drugi zaporedni zmagi že več kot minuto prednosti.

Neprjajeva je slavila že na novoletni dan na sprintu v Oberstdorfu, Lampičeva je bila tam četrta. Po dnevu premora se je na peti novoletni tekmi Rusinja utrdila v vodstvu toura. Švedinja Ebba Andersson na drugem mestu zaostaja minuto in 12 sekund, sledita Finki Kerttu Niskanen (+1:19) in Krista Parmakoski (1:21) ter do šestega mesta Norvežanka Heidi Weng (+1:40) in Američanka Jessie Diggins (+1:42). Zadnja brani lansko zmago.

Neprjajeva je na čelu tudi po točkah za sprinte (46), Lampičeva je četrta (36).

Lampičeva bo na vzpon Alpe Cermis napadala z desetega mesta

Lampičeva je na robu deseterice na turneji z zaostankom dveh minut in 15 sekund. Slovenka je izgubila tudi eno mesto v skupnem seštevku pokala, zdaj je šesta. Še vedno vodi Frida Karlsson, a je ni več v švedski ekipi po kazni, ki jo je zaradi oviranja Digginsove doletela na novoletni dan. Švedinja je tako ostala pri 483 točkah v seštevku pokala, Digginsova jih ima na drugem mestu 478.

Klaebo se je utrdil v vodstvu novoletne turneje in ujel Daehlieja

Norveški smučarski tekač Johannes Hoesflot Klaebo je po predzadnji etapi novoletne turneje še bližje končni zmagi. Danes je prepričljivo dobil 15-kilometrsko preizkušnjo v klasični tehniki v Val di Fiemmeju in ima pred torkovim zadnjim dejanjem skoraj dve minuti prednosti pred tekmeci.

Johannes Hoesflot Klaebo je še bližje končni zmagi. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Johannes Hoesflot Klaebo je še bližje končni zmagi. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Klaebo je v zadnjem delu današnje tekme strl tekmece, pobral bonifikacijske sekunde in končal na prvem mestu s kar nekoliko presenetljivo gladko zmago. Še najbližje je bil Finec Iivo Niskanen z zaostankom 20 sekund, tretji pa Rus Aleksej Červotkin.

Njegov rojak Aleksander Boljšunov je bil danes peti s 27 sekundami zaostanka, pred njim je bil še en Rus Aleksej Spicov, Boljšunov pa je zdaj najbližji zasledovalec Norvežana v seštevku turneje, a ima pred zadnjim dnem že skoraj dve minuti zaostanka. Klaebov rojak Paal Goldberg, ki je bil pred današnjo tekmo na drugem mestu turneje, je namreč krepko zaostal na 22. mestu in pridelal še dodatni dve minuti zamude.

Za Klaeba je bila današnja zmaga četrta na tej turneji in že 49. v svetovnem pokalu, s 46. slavjem na posamičnih tekmah pa je obenem tudi ujel legendarnega rojaka Bjorna Daehlieja. A slednji je toliko zmag v pokalu zbral pri 31 letih, Klaebo je star šele 25. Startal je na le 97 tekmah, kar pomeni, da ima skoraj polovični zmagovalni odstotek, na odru za zmagovalce pa je končal na 64 tekmah.

Anamarija Lampič
Sportal Klaebo in Digginsova zmagovalca, Lampičeva tokrat 17.
Sportal Brat in sestra zmagala v Švici, Lampičeva do rezultata sezone na razdalji