Linus Strasser Ramon Zenhauseren Manuel Feller Tijan Marovt Žan Kranjec Žan Kranjec Schladming alpsko smučanje

Alpsko smučanje, Schladming, slalom (m)

V Schladmingu izjemna predstava Nemca

Linus Strasser | Linus Strasser je velik zmagovalec Schladminga. | Foto Reuters

Linus Strasser je velik zmagovalec Schladminga.

Nemec Linus Strasser je zmagovalec znamenitega slaloma za svetovni pokal v Schladmingu, drugi je bil Norvežan Timon Haugan, tretji pa Francoz Clement Noel. Od naših sta bila na štartu Žan Kranjec in Tijan Marovt, a sta oba odstopila že v prvem teku.

Žan Kranjec
Sportal Odermatt z enajstega mesta do zmage, Žan Kranjec na stopničkah

Na današnjem slalomu pod žarometi na progi Planai sta od Slovencev nastopila Žan Kranjec, ki je v torek osvojil tretje mesto v veleslalomu, in Tijan Marovt. Slovenca si nista prismučala finalnega nastopa, oba sta odstopila. Slovenska moška reprezentanca se tako tudi na šestem slalomu v tej sezoni ni uvrstila v finalno vožnjo.

Linus Strasser na drugi progi | Foto: Reuters Linus Strasser na drugi progi Foto: Reuters

Strasser je zdržal pritisk

V tej pa so najboljši trije v težkih razmerah in dežju - kljub temu se je v cilju spet zbralo veliko število gledalcev - potrdili svoje mojstrstvo in zadržali svoja mesta iz prve vožnje. Strasser, ki je v Schladmingu zmagal že leta 2022, je zdržal tudi pritisk vodilnega po prvem delu, v takšnem položaju namreč še ni bil.

Ob tem mu je rokavico vrgel še Haugan, ki je dobro odpeljal drugo vožnjo in zanesljivo ugnal dotlej vodilnega Noela. A Nemec se ni dal in je s sedmim časom druge vožnje pristal na najvišji stopnički.

Najboljša druga vožnja je sicer uspela Avstrijcu Fabiu Gstreinu, ki se je s 26. mesta povzpel na deseto. Boljši Avstrijec od njega je bil le skupno vodilni slalomist Manuel Feller.

Ta je bil po prvi vožnji na osmem mestu, tudi v drugo se mu ni izšlo povsem po željah, po sicer zelo dobrem spodnjem delu je končal na petem mestu. Predenj se je uvrstil še Švicar Marc Rochat, ki je na četrto napredoval z desetega mesta ter izenačil svoj najboljši dosežek v svetovnem pokalu.

Klemen Bergant: Žan je bil na zelo dobri poti

Brez dosežka pa sta ostala Slovenca, a Klemen Bergant, glavni trener slovenskih alpskih smučarjev v tehničnih disciplinah, ni bil povsem nezadovoljen.

"Tudi danes nismo imeli tekmovalca v drugi vožnji, a je današnja slika precej drugačna kot na prejšnjih slalomih. Žan je bil na zelo dobri poti, tudi Tijan se je gibal blizu finalu. Naredila sta napako v strmini oziroma na koncu nje, žal. Pristop do tekme je bil boljši, a v slalomu in veleslalomu je dvakrat treba priti do cilja, če želimo začeti govoriti o točkah. Upam in želim si, da bo bolje že na naslednjem slalomu," je za Smučarsko zvezo Slovenije povedal Bergant.

Marco Odermatt | Foto: Reuters Marco Odermatt Foto: Reuters Premočno vodi Marco Odermatt

V skupnem seštevku svetovnega pokala še vedno premočno vodi Švicar Marco Odermatt s 1.256 točkami, sledita Francoz Cyprien Sarrazin s 660 in Feller s 559. Kranjec je kot najboljši Slovenec na 19. mestu z 226 točkami. V slalomu pa ima Feller na vrhu 440 točk, Strasser je drugi s 308, Haugan pa tretji z 228.

Alpske smučarje konec tedna čakata novi preizkušnji v hitrih disciplinah, v soboto in nedeljo bosta v Garmisch-Partenkirchnu superveleslaloma.