Petek, 7. 4. 2023, 8.00

1 leto

Teniški globus, 6. april

V Marakešu slovo tretjega nosilca, Tamara Zidanšek v četrtfinalu

Botic van de Zandschulp | Botic van de Zandschulp je izpadel v tretjem krogu Marakeša. | Foto Guliverimage

Botic van de Zandschulp je izpadel v tretjem krogu Marakeša.

Na teniškem turnirju ATP v Marakešu v Maroku se je v drugem krogu (osmina finala) poslovil tretji nosilec, Nizozemec Botic van de Zandschulp. V treh nizih ga je izločil nepostavljeni Avstralec Christopher O'Connell. Tega zdaj v četrtfinalu čaka spopad z Rusom Pavlom Kotovom, ki je bil v osmini finala boljši od sedmo postavljenega Francoza Benjamina Bonzija. Tamara Zidanšek pa se je uvrstila v četrtfinale teniškega turnirja WTA serije 250 v Bogoti v Kolumbiji. V osmini finala je v dveh nizih premagala Mirjam Björklund iz Švedske s 7:6 (3), 7:6 (3).

Fabio Fognini
Sportal Fognini in Erranijeva izpadla že v prvem krogu

Teniški igralci se merijo še na močnem turnirju v Estorilu na Portugalskem, teniške igralke pa v Charlestonu v ZDA. Tam se je v tretjem krogu poslovila šesta nosilka, Belorusinja Viktorija Azarenka.

Najvišje uvrščena slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek se je uvrstila v četrtfinale teniškega turnirja WTA serije 250 v Bogoti v Kolumbiji. Zidanšek je v osmini finala v dveh nizih premagala Mirjam Björklund iz Švedske s 7:6 (3), 7:6 (3).

Za preboj v polfinale tega turnirja se bo Tamara, ki je 110. igralka sveta, merila z Američanko Peyton Stearns, ki na lestvici WTA zaseda 116. mesto. Zidanšek je v prvem krogu tega turnirja premagala Madžarko Reko Luco Rani s 6:0, 6:1.

Turnir v Bogoti za Zidanšek predstavlja generalko pred zgodovinskim dvobojem v pokalu Billie Jean King naslednji teden v Kopru med Slovenijo in Romunijo. Petindvajsetletnica ima dobre izkušnje s turnirjem v glavnem mestu Kolumbije, ki poteka na nadmorski višini 2625 metrov. Leta 2019 se je uvrstila v četrtfinale, 2021 pa je v finalu izgubila proti domačinki Camili Osorio.

Marakeš, ATP:

2. krog:
Christopher O'Connell (Avs) - Botic van de Zandschulp (Niz/3) 6:7 (8), 6:4, 6:0;
Roberto Carballes (Špa) - Dimitar Kuzmanov (Bol) 2:0 predaja;
Tallon Griekspoor (Niz/4) - Elias Ymer (Šve) 1:6, 6:3, 6:4
Daniel Evans (VBr/2) - Alexei Popyrin (Avs) 6:1, 6:3;
Lorenzo Musetti (Ita/1) - Hugo Gaston (FRA) 6:2, 6:3;
Pavel Kotov (Rus) - Benjamin Bonzi (Fra/7) 6:0, 7:6 (2);
Andrea Vavassori (Ita) - Jaume Munar (Špa) 6:7 (4), 7:6 (6), 6:4;
Alexandre Müller (Fra) - Francesco Passaro (Ita) 6:4, 6:4;