pokal Fed Dalila Jakupović Kaja Juvan

Četrtek, 7. 2. 2019, 22.54

2. krog pokala fed

Slovenke izgubile tudi drugi dvoboj

Pokal Fed, Kaja Juvan | Slovenke v petek potrebujejo potrebujejo zmago z Grčijo, da bi se izognile play outu za obstanek v skupini. | Foto Sportida

Slovenske teniške igralke so izgubile tudi drugi dvoboj pokala Fed v britanskem Bathu. Po porazu z Veliko Britanijo so morale priznati premoč tudi Madžarkam. Za neposreden obstanek v skupini bodo Slovenke v petek igrale z Grkinjami.

V prvem srečanju sta se pomerili druga Madžarka Dalma Galfi, 311. igralka lestvice WTA, in Kaja Juvan, 169. igralka sveta. Juvanova je srečanje začela slabo in po vsega 25 minutah igre prvi niz izgubila z 1:6. Galfijeva je od osmih izkoristila dve break žogi za odvzem servisa in slavila zanesljivo zmago. Drugi niz je Juvanova začela bolje ter po breaku Madžarke in re-breaku Juvanove sta bili igralki izenačeni do izida 4:4. Juvanova je nato izgubila svoj servis po dveh dvojnih napakah, Galfijeva pa je zanesljivo dobila naslednji začetni udarec in niz s 6:4.

Dalila Jakupović je v drugem srečanju dnevnega programa, v tekmi z Anno Bondar, 224. igralko lestvice WTA, poskušala Slovenijo obdržati v igri za zmago, a ji to ni uspelo. Madžarka je po uri in pol igre slavila s 4:6, 6:1 in 6:4. Bondarjeva je odlično servirala in na tekmi dosegla kar 15 asov. V celotnem srečanju je oddala samo eno igro na svoj servis, več kot eno priložnost za break pa Jakupovićevi tudi ni ponudila.