Teniški globus, 9. april

Ruud v Estorilu do desete lovorike, v Marakešu slavje Španca

Casper Ruud | Casper Ruud je zmagovalec turnirja v Estorilu. | Foto Reuters

Casper Ruud je zmagovalec turnirja v Estorilu.

Norveški teniški igralec Casper Ruud je zmagovalec turnirja serije ATP 250 v Estorilu z nagradnim skladom 630.705 evrov. V finalu je prvi nosilec s 6:2, 7:6 (3) ugnal šestopostavljenega Srba Miomirja Kecmanovića. Španec Roberto Carballes Baena pa je zmagovalec turnirja serije ATP 250 v maroškem Marakešu.

Roberto Carballes Baena
Sportal Ruud šele po podaljšani igri v finale Estorila

Štiriindvajsetletni Casper Ruud je do desete lovorike prišel v 16. finalu v karieri oziroma prvem letos. Lani je igral v sedmih finalih, dvakrat tudi na zadnji stopnički turnirjev za grand slam, in sicer na OP Francije in ZDA. Obakrat je izgubil.

Leto mlajši Miomir Kecmanović je na Portugalskem lovil drugo lovoriko v karieri, a po uri in 49 minutah ostal praznih rok. Doslej je slavil v Kitzbühlu pred tremi leti. Letos je izgubil finale v Delray Beachu, 2019 pa v Antalyi.

Carballes Baena zmagovalec Marakeša

Španec Roberto Carballes Baena pa je zmagovalec turnirja serije ATP 250 v maroškem Marakešu z nagradnim skladom 630.705 evrov. V finalu je 30-letnik s 4:6, 7:6 (3), 6:2 ugnal Francoza Alexandra Müllerja iz Francije.

Dvoboj je trajal slabe tri ure, po zmagi pa se bo Španec na ponedeljkovi lestvici ATP povzpel najvišje v karieri doslej, na 63. mesto. Tudi Müller bo zabeležil svojo najboljšo uvrstitev, zasedel bo mesto med najboljšo stoterico.

Tridesetletni Carballes Baena je v Marakešu dobil drugi turnir najvišje ravni. Tudi prvega je osvojil na pesku, in sicer v Quitu pred petimi leti.

Za štiri leta mlajšega Francoza je bil to sploh prvi finale najvišje ravni, pred tem je osvojil le en turnir serije challenger v domačem Bloisu.

Jabeur osvojila Charleston

Tunizijka Ons Jabeur je zmagovalka teniškega turnirja WTA v Charlestonu z nagradnim skladom 709.910 evrov. Druga nosilka je v finalu s 7:6 (6) in 6:4 odpravila Švicarko Belindo Bencic.

Belinda Bencic je v finalu Charlestona izgubila proti Ons Jabeur. | Foto: Reuters Belinda Bencic je v finalu Charlestona izgubila proti Ons Jabeur. Foto: Reuters

Jabeur, ki je za tokratno slavje potrebovala dve uri, je tako prišla do svoje četrte lovorike (Birmingham 2021, Madrid 2022, Berlin 2022), Bencic, ki je letos slavila že v Adelaide in Abu Dabiju, ostaja pri osmih. V petem medsebojnem obračunu je bila to tretja zmaga Tunizijke.

V lanskem finalu teh tekmic na istem turnirju je zmagala Švicarka.

Tatjana Maria v Bogoti do tretje lovorike

Nemška teniška igralka Tatjana Maria je ubranila zmago na turnirju serije WTA v kolumbijski Bogoti z denarnim skladom 238.000 evrov. V finalu je za tretjo lovoriko v karieri s 6:3, 2:6, 6:4 ugnala Američanko Peyton Stearns.

Maria je v kolumbijski prestolnici dosegla drugo zaporedno turnirsko zmago in skupaj tretjo v karieri na turnirjih najvišje ravni, pred tem je bila uspešna še na Majorki (2018).

Za Stearns je bil to sploh prvi finale na najvišji ravni, v četrtfinalu pa je ugnala tudi najboljšo Slovenko na lestvici WTA Tamaro Zidanšek. V ponedeljek bo 21-letna Američanka prvič v karieri zasedla mesto med najboljšimi 100 igralkami na svetu.

Tiafoe in Etcheverry za naslov v Houstonu

Američan Frances Tiafoe in Argentinec Tomas Martin Etcheverry se bosta merila v finalu teniškega turnirja ATP v Houstonu z nagradnim skladom 665.330 dolarjev. Prvi nosilec Tiafoe je v polfinalu s 6:3, 6:4 izločil Nemca Yannicka Hanfamanna, osmopostavljeni Etcheverry pa s 6:4, 6:1 Nizozemca Gijsa Brouwerja. Finale bo v noči na ponedeljek.

Tiafoe, ki je nedavno igral v polfinalu Indian Wellsa, lahko osvoji drugo turnirsko zmago po Delray Beachu leta 2018. Etcheverry je še brez turnirske zmage.