Ponedeljek, 7. 2. 2022, 4.55

Teniški globus, 7. februar

Ramosu turnir ATP v Cordobi

Albert Ramos Vinolas | Foto Reuters

Španec Albert Ramos-Vinolas je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Cordobi v Argentini z nagradnim skladom 430.530 ameriških dolarjev (376.000 evrov). V današnjem finalu je za svoj četrti turnirski naslov premagal teniškega igralca iz Čila Alejandra Tabila z izidom 2:1 v nizih, s 4:6, 6:3, 6:4.

Štiriintridesetletni španski veteran, ki je 44. igralec na svetovni teniški lestvici, je za zmago nad deset let mlajšim in kar sto mest nižje postavljenim igralcem potreboval dve uri in 43 minut. Ramos je bil na turnirju v Argentini šesti nosilec.

Tabilo, ki živi v Santiagu v Čilu, rojen pa je bil v Kanadi, je zaigral v svojem prvem finalu na turnirjih ATP. Ramos je zaigral v svojem 11 finalu na turnirjih ATP.

Vse štiri turnirske zmage je zdaj osvojil na turnirjih serije 250 na peščeni podlagi (Bastad, Gstaad, Estoril, Cordoba).

Kaja Juvan
Sportal Juvanova v tretjem krogu kvalifikacij, Zverev poražen v finalu Montpellierja