Sreda, 15. 11. 2017, 23.24

Masters v Londonu, 4. dan

Dimitrov že v polfinalu, Dominic Thiem do prve zmage

Grigor Dimitrov | Foto Reuters

Na zaključnem turnirju v Londonu je danes četrti dan turnirja. V sredo so se v drugem krogu merili igralci iz skupine Pete Sampras. V polfinale se je že uvrstil Grigor Dimitrov, ki je za drugo zmago ugnal Davida Goffina, Dominic Thiem je prvo zmago vknjižil na dvoboju proti Pablu Carrenu-Busti.

Kot prva sta na igrišče stopila Grigor Dimitrov in David Goffin. V dvobju pa smo videli enosmerni promet, saj je Dimitrov Belgijca premgal v dveh nizih. Dvoboj se je končal z izidom 6:0 in 6:2, Bolgar, ki je za prvi niz potreboval vsega 26 minut, je za zmago potreboval le eno uro in 15 minut. Dimitrov pa si je s to zmago že zagotovil uvrstitev v polfinale.

"Pridejo takšni dnevi. Pravzaprav treniram za takšne dneve. Zelo lepo je, ko se zgodijo ob takšnih priložnostih. Zelo sem vesel, da sem dobil ta dvoboj. Danes sem želel priti na igrišče in se boriti," je bil po dvoboju vesel Dimitrov.

V večernem dvoboju je Dominc Thiem z 2:1 v nizih ugnal Pabla Carrena-Busto, ki je vskočil namesto Rafaela Nadala. Španec se je po porazu v prvem krogu umaknil s turnirja. Dvobo se je končal po dveh urah in osmih minutah, Thiem pa je s to zmago ohranil možnost za uvrstitev v polfinale.

"Zelo sem vesel, da sem dobil priložnost, da se bom v petek lahko boril za polfinale. V preteklosti sva imela pomembne dvoboje, tudi na turnirjih za grand slam. Ta dvoboj je še eden izmed njih," je po dvoboju s Carreno-Busto povedal Thiem. V petek se bo za polfinale pomeril z Belgijcem Davidom Goffinom. "Ne vem, kaj naj pričakujem. Upam, da bo dober dvoboj. Poskusil bom vse, da se uvrstim v polfinale," je še dodal trenutno četrti igralec sveta.