Ponedeljek, 31. 10. 2016, 11.24

Lestvici ATP in WTA

Murray zmanjšuje vrzel do Đokovića, Cibulkova skočila na peto mesto

Andy Murray Peking 2016 | Foto Reuters

Britanec Andy Murray je z zmago na teniškem turnirju ATP na Dunaju naredil nov korak k prevzemu prvega mesta na svetovni moški računalniški jakostni lestvici ATP.

Pred pariškim mastersom je Srb Novak Đoković ohranil vodilno mesto, ki pa ga lahko izgubi, če se ne uvrsti v finale Pariza, Murray pa zmaga.

Edini Slovenec v prvi dvestoterici najboljših igralcev tenisa na svetu Grega Žemlja je nekoliko popravil svojo uvrstitev. Žemlja se je prebil v finale turnirja ATP serije challenger v avstralskem Traralgonu. V boju za naslov ga je premagal domačin Jordan Thompson. Žemlja je po novem na 155. mestu.

Zmagovalka zaključnega turnirja letošnje sezone ženske teniške turneje v Singapurju Slovakinja Dominika Cibulkova je na najnovejši svetovni računalniški teniški lestvici WTA skočila na peto mesto. Na vrhu ostaja Angelique Kerber, ki je v finalu Singapurja izgubila proti Cibulkovi. Nemka bo kljub porazu sezono končala kot številka 1 ženskega tenisa.

Od Slovenk ostaja na prvem mestu Polona Hercog, ki je tudi ta teden na 140. mestu. Dalila Jakupović je izgubila tri mesta in je na 158. mestu, Tadeja Majerič pa po novem zaseda 189. mestom, potem ko je v primerjavi s prejšnjim tednom pridobila 13 mest.