Petek, 2. 9. 2016, 14.12

Ga je sodnik okradel ali ne? Srb ga je na koncu ignoriral. #video

Boštjan Boh

1

Srbski teniški igralec Janko Tipsarević je v drugem krogu OP ZDA, ko je igral proti Špancu Pablu Carreno Busti, doživel šok. Glavni sodnik mu je namreč zaradi prehitrega proslavljanja odvzel že praktično dobljeno točko.

Janko Tipsarević ni mogel verjeti sodniški odločitvi. | Foto: Guliverimage/Getty Images Janko Tipsarević ni mogel verjeti sodniški odločitvi. Foto: Guliverimage/Getty Images

Pri rezultatu 6:3, 6:4, 1:6, 4:5 je Janko Tipsarević odigral točko in praktično v rokah imel vodstvo 0:40 na servis nasprotnika. Sledil je šok, potem ko mu je glavni sodnik zaradi prehitrega proslavljanja odvzel točko, čeprav je bilo jasno, da Španec žogice ni mogel vrniti v igrišče.

Do te odločitve je prišlo za Tipsareviča v najbolj neugodnem trenutku, saj je imel veliko priložnost, da nasprotniku odvzame servis in izenači na 5:5. Tako pa je po sporni sodniški odločitvi izgubil deseto igro in tudi četrti niz. V petem nizu je več zbranosti pokazal Pablo Carreno Busta in na koncu zmagal 3:2 v nizih ter se uvrstil v naslednji krog.

Tipsarević, ki je znan kot eden najbolj korektnih igralcev na turneji, je sodniku zameril do te mere, da mu na koncu dvoboja ni segel v roko. "Ne bom rekel, da sem izgubil zaradi tega, ampak mislim, da bi mi uspel 'break', če bi imel rezultat 0:40. Dodatno me je zmotilo dejstvo, da je bila zelo dolga točka in sem skoraj 'umrl', da bi zadel zadnji udarec. Sodnik je potem dodelil točko nasprotnik, ker je rekel, da sem prehitro vzkliknil 'gremo'. Česa takšnega v svoji karieri še nisem naredil," je po dvoboju povedal Tipsarević.