7 let, 12 mesecev

Aljaž Bedene Blaž Kavčič Grega Žemlja

Ponedeljek, 3. 10. 2011, 10.15

Bedene še izboljšal rekord na lestvici ATP

Na vrhu najnovejše svetovne teniške lestvice ATP ni sprememb. Viden skok je naredil Aljaž Bedene, ki je napredoval za še dve mesti in z 219. mestom postavil svojo novo najboljšo uvrstitev.

V elitni deseterici teniških igralcev ostaja vse po starem. Na prvem mestu ostaja Srb Novak Đoković pred drugouvrščenim Špancem Rafaelom Nadalom in tretjeuvrščenim Švicarjem Rogerjem Federerjem.

Tudi pri Slovencih ni bilo na najnovejši razpredelnici opaziti večjih premikov. Blaž Kavčič je 94. Pred drugim Slovencem na lestvici ATP Grego Žemljo, ki je zdrsnil za eno mesto in je po novem 117. igralec, ima natanko 100 točk naskoka.

Na teniškem turnirju v Pekingu je v kvalifikacijah nastopil tudi Žemlja, ki je zapravil idealno priložnost za izboljšanje svojega položaja. Slovenski teniški igralec je v uvodnem krogu kvalifikacij premagal Rusa Aleksandra Kudrjavceva s 3:6, 6:4 in 6:2, na zadnji stopnički pred glavnim turnirjem v kitajski prestolnici pa je moral priznati premoč Nemcu Philippu Kohlschreiberju, ki je zmagal s 7:6 (3), 6:7 (5) in 7:5. Ob tem kaže omeniti, da je Žemlja zapravil tudi tri zaključne žoge za zmago.

Najvišje uvrščeni Slovenec Kavčič pa bo v Palermu v Italiji ta teden nastopal na turnirju serije challenger z nagradnim skladom 42.500 evrov. 24-letni Ljubljančan je sedmi nosilec turnirja. V prvem krogu pa se bo pomeril s 168. igralcem sveta Simonejem Vagnozzijem. Zadnji obračun med Kavčičem in Italijanom je bil pred tremi tedni, ko je Kavčič Italijana ugnal v polfinalu challengerja v Banja Luki. Kavčič je nato v finalu zmagal in dobil naslov.