8 let, 3 mesece

slovenska rokometna reprezentanca

Četrtek, 28. 6. 2012, 10.13

Znani vsi udeleženci SP 2013, na vrsti je žreb

Najboljše reprezentance sveta, tudi slovenska, so v pričakovanju 19. julija, ko bo v Madridu potekal žreb skupin za svetovno prvenstvo v rokometu 2013.

Minuli konec tedna so se je končalo pan-ameriško prvenstvo, ki je dalo še zadnje tri udeležence največjega rokometnega tekmovanja v prihodnjem letu. Neposredno na svetovno prvenstvo sta se uvrstili le gostiteljica Španija in Francozi kot aktualni prvaki. Vsi ostali so morali skozi kvalifikacijsko sito na svojih celinah. Največ predstavnikov, kat 14, bo imela Evropa. Organizatorji so potrdili, da bo žreb skupin 19. julija v Madridu, sistem tekmovanja pa bo nekoliko spremenjen. Izločilni boji – začenši z osmino finala – bodo sledili takoj po skupinskem delu.

Svetovno prvenstvo bo med 11. in 27. januarjem 2013 potekalo v petih španskih mestih (Barcelona, Madrid, Zaragoza, Sevilla in Guadalajara). Skupinski del se bo končal 19. januarja, osmina finala bo na sporedu 20. in 21., četrtfinale 23., polfinale 25., finale in tekma za tretje mesto pa v nedeljo 27. januarja.