Thermometer Blue 0,10

Pick Szeged Celje Pivovarna Laško Rokometna liga prvakov

Četrtek, 24. 11. 2022, 22.13

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 7. KROG

Celjani izgubili pri "slovenskem" Szegedu, Zarabčevi končali zmagoviti niz Barcelone

Celje Pivovarna Laško : PPD Zagreb, liga prvakov, Gal Marguč | Celjani so po porazu na Madžarskem zdrsnili skoraj na dno lestvice skupine B. | Foto Grega Valančič/Sportida

Celjani so po porazu na Madžarskem zdrsnili skoraj na dno lestvice skupine B.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 7. krogu lige prvakov na Madžarskem izgubili proti Picku iz Szegeda s 27:36 (12:18). Celjska zasedba bo naslednjo tekmo igrala 30. novembra, ko bo v skupinskem delu gostila ekipo iz Szegeda. V četrtek sta Kiel in Barcelona remizirala, Katalonci tako prvič v sezoni lige prvakov niso zmagali. Veszprem Gašperja Marguča je premagal Zagreb in skočil na vrh.

Slovenski rokometni prvaki iz mesta grofov so doživeli šesti poraz v skupinskem delu lige prvakov. Po Aalborgu, Barceloni, Nantesu, Kielcah in Elverumu so bili od njih boljši še tradicionalni tekmeci iz Szegeda, Celjani so v prvi polovici tekmovanja na kolena položili Kiel.

Celjska zasedba je po nepolnem sedmem krogu zdrsnila na predzadnje mesto v skupini B. V vodstvu je Barcelona (tekma manj) z 12 točkami, sledijo ji Kielce (tekma manj) in Nantes z desetimi, Aalborg s sedmimi, Kiel (tekma manj) s petimi, Pick Szeged s štirimi, Celje Pivovarna Laško in Elverum (tekma manj) pa sta v dosedanjem delu zbrali po dve točki.

Celjani so dobro odprli obračun v Szegedu. Po štirih minutah so povedli s 3:1, nato pa so se v njihovo igro prikradle napake, kar so "slovensko obarvani" gostitelji, kjer igrajo Dean Bombač, Matej Gaber, Borut Mačkovšek in Mario Šoštarić, hitro izkoristili. V deveti minuti so izenačili na 3:3, le minuto kasneje pa so jim slovenski prvaki že gledali v hrbet (3:4).

Varovanci Alema Toskića ostajajo pri dveh točkah. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Varovanci Alema Toskića ostajajo pri dveh točkah. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Izbranci srbskega strokovnjaka na klopi Celja Alema Toskića so do sredine prve polovice tekme kljubovali tekmecem iz Szegeda. Po izidu 11:11 se jim je povsem zaustavilo v napadu, po kar 12-minutnem strelskem postu pa so tik pred odhodom na veliki odmor zaostali za sedem golov (11:18).

V drugem polčasu se razmerje moči na igrišču ni bistveno spremenilo. Celjani so bili še naprej v podrejenem položaju, največji primanjkljaj v golih pa so si pridelali sredi druge polovice drugega polčasa, ko so zaostali za deset (16:26 in 17:27) ter tik pred zadnjim zvokom sirene (26:36).

V celjski ekipi je bil v Szegedu najbolj učinkovit Tilen Strmljan s petimi goli.

Liga prvakov, 7. krog:

Skupina B

Sreda, 23. november:
Pick Szeged : Celje Pivovarna Laško 36:27 (18:12)
Tönnesenm, Frimmel in Banhidi po 6, Bombač 5, Šoštarič 3, Maškovšek 1; Martinovič 5, Strmljan, Janc in Vlah po 4

Aalborg : Nantes 32:35 (17:20)
(Rok Ovniček 2 gola za Nantes)

Četrtek, 24. november:
Kiel : Barcelona 30:30 (14:18)
(Miha Zarabec 4 gole za Kiel; Blaž Janc 5 golov za Barcelono, Domen Makuc brez gola za Barcelono.)

Veszprem : Zagreb 32:28 (16:15)
(Gašper Marguč 5 golov za Veszprem; Aleks Kavčič 2 gola za Zagreb, Aljaž Panjtar je branil za Zagreb.)

Bukarešta : Wisla Plock 32:27 (15:14)

Magdeburg : Porto 41:36 (22:17)