1 leto, 6 mesecev

rokomet prijateljska tekma Južna Koreja Žiga Mlakar

Petek, 31. 7. 2015, 10.36

Prvaki sezono začeli, kot so prejšnjo končali – z zmago

Laška dvorana Tri lilije je v četrtkovem večeru gostila prijateljsko tekmo med slovenskim rokometnim prvakom Celjem in reprezentanco Južne Koreje, Celjani so zanesljivo slavili.

V sklopu priprav na novo sezono so pivovarji Južne Korejce gostili v Laškem, kjer se bodo celjski rokometaši zadržali vse do 7. avgusta. S tekmo so razbili monotonost uvodnega dela priprav, ko je v ospredju fizična priprava, poleg tega pa začeli uresničevati tudi drugi del načrta, torej vzporedno vpeljevati rokomet in igro.

Velika želja po rokometu je bila vidna že takoj na začetku srečanja, ki so ga bolje odprli domači, ki v prvih enajstih minutah niso prejeli zadetka (delni rezultat 5-0) in s tem nakazali, da jih bo tudi v tej sezoni krasila dobra igra v obrambi. Ta je bila ključ že v pretekli sezoni, z okrepitvami v novi pa je pričakovati še njeno stopnjevanje. Seveda pa je za zmage treba dosegati tudi zadetke, pri čemer je bil v prvem polčasu, s 4 zadetki, najuspešnejši Luka Žvižej.

Čeprav so bile roke in noge težke, kar je posledica težkih treningov, Celjani tudi v drugem polčasu niso popuščali in so nasprotnika vseskozi držali na varni razdalji (prednost od 35. minute ni padla pod +4). Pravi strelski šov je v drugem polčasu uprizoril povratnik v domačo ekipo, Žiga Mlakar, ki je dosegel 6 zadetkov, ob 100-odstotnem metu proti vratom nasprotnika.