Metz liga prvakinj

Nedelja, 5. 6. 2022, 16.50

Liga prvakinj, finalni turnir

Rokometašice iz Kristiansanda ubranile evropski naslov

Liga prvakinj, četrtfinale: Krim Mercator - Vipers Kristiansand | Nove prvakinje so letos igrale tudi v Stožicah s Krimom. | Foto Grega Valančič/Sportida

Nove prvakinje so letos igrale tudi v Stožicah s Krimom.

Rokometašice iz norveškega Kristiansanda so drugo leto zaporedoma osvojile evropsko ligo prvakinj. Na današnji finalni tekmi zaključnega turnirja v Budimpešti so premagale tekmice iz madžarskega Györa s 33:31 (15:13). V tekmi za tretje mesto je francoski Metz ukanil danski Esbjerg z 32:26 (18:12).

Vipers Kristiansand je v lanskem finalnem obračunu v madžarski prestolnici na kolena položil Brest, v letošnjem najbolj prestižnem dvoboju najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na evropskih tleh pa je bil pred 15.400 gledalci boljši še od rokometnega velikana iz Györa. Madžarska ekipa ostaja pri petih naslovih, ki jih je osvojila v letih 2013, 2014, 2017, 2018 in 2019, še štirikrat pa je na finalnih tekmah ostala praznih rok v letih 2009, 2012, 2016 in 2022.

Izbranke španskega stratega na klopi Györa Ambrosa Martina so sijajno odprle tekmo in po štirinajstih minutah povedle z 10:7. V nadaljevanju se jim je povsem ustavilo, njihov devetminutni strelski post pa so Norvežanke izkoristile in po delnem izidu 5:0 v 23. minuti povedle z 12:10. V 26. minuti so povišale na 14:11, na veliki odmor pa so se po zadetku prve zvezdnice Nore Mork ob zvoku sirene odpravile s prednostjo dveh golov (15:13).

V drugem polčasu je mednarodna pisana madžarska zasedba skušala tekmo postaviti na glavo, Vipers Kristiansand pa je v kali zatrl vse njene poskuse po prevratu. Varovanke Oleja Gustava Gjekstada so vseskozi igrale zbrano in preudarno ter sredi polčasa povedle s 25:22, v nadaljevanju pa po prebliskih neuničljive 42-letne vratarke Katrine Lunde in Morkove na kolena položile imenitne tekmice iz Györa.

Liga prvakinj, zaključni turnir:

Nedelja, 5. junij:
Tinale:

Vipers Kristiansand - Györ 33:31 (15:13)
Tekma za 3. mesto:
Metz - Esbjerg 32:26 (18:12)

Sobota, 4. junij:
Polfinale:

Györ - Esbjerg 32:27 (15:15)
Vipers Kristiansand - Metz 33:27 (14:15)

V norveški ekipi sta bili najbolj učinkoviti Čehinja Marketa Jerabkova s sedmimi in Švedinja Isabelle Gullden s šestimi goli, vratarka Katrine Lunde pa je zbrala 12 obramb. Pri madžarski ekipi je bila strelsko najbolj razpoložena Danka Anne Mette Hansen s šestimi.