13.25

rokomet Maribor Branik Gorenje

Sreda, 11. 2. 2015, 13.25

Maribor se je maščeval Slovanu za pokalni poraz

Rokometaši Maribora so v 17. krogu 1. NLB Leasing lige premagali Slovan. Trimo je bil tudi uspešen, saj je odpravil Slovenj Gradec.

Še deset minut pred koncem je Loka na svojem igrišču vodila za dva gola, pred tem je dobila tudi polčas. Velenjčani so se prek bronastega poljskega reprezentanta Michala Szybe rešili v zadnjih sekundah za zmago 28:27. Celjani so za 12 zadetkov ugnali Ribnico, ki se je zelo dobro upirala predvsem v prvem polčasu, po katerem je zaostajala zgolj za štiri zadetke.

V petek je Ormož gostoval na vselej vročem izolskem parketu in izgubil. V soboto je Maribor gostil Slovana, ki je Štajerce izločil iz pokalnega tekmovanja. Tokrat so bili domači boljši. Trimo je odpravil neugodni Slovenj Gradec. Domača tekma s SVIŠ-em je bila ena zadnjih priložnosti za vsatajenje Sevnice. Z zmago so nalogo opravili.