liga prvakinj rokomet Krim Mercator Krim Mercator

Nedelja, 8. 3. 2020, 18.41

LIGA PRVAKINJ, GLAVNI DEL, 6. KROG

Krimovke pred praznimi tribunami in za slovo do prve zmage

Krim Mercator - Brest - liga prvakinj | Krimovke se za letos poslavljajo od lige prvakinj. | Foto Grega Valančič/Sportida

Krimovke se za letos poslavljajo od lige prvakinj.

Rokometašice Krima Mercatorja so v zadnjem krogu glavnega dela lige prvakinj premagale Budućnost z 29:23 (14:13). Znani so četrtfinalni pari tekmovanja.

Izbranke Uroša Bregarja so se od najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini poslovile z zmago, a zavoljo remija in štirih porazov na minulih tekmah ostale brez četrtfinala.

Tekma na Kodeljevem je zaradi izbruha novega koronavirusa minila brez pristnosti gledalcev, saj je minister za zdravje Aleš Šabeder danes izdal odredbo, da se prepove zbiranje ljudi na javnih prireditvah v prostorih zaprtega tipa, kjer se lahko zbere več kot 500 ljudi.

Iz skupine 2 so se med najboljših osem prebili Györ, Brest Ane Gros, Budućnost Barbare Lazović in Valcea, iz skupine 1 pa Metz, Rostov-Don, Esbjerg in Bukarešta, pri kateri igra Elizabeth Omoregie. Brest je v nedeljo tudi z izdatnim prispevkom Ane Gros (6 golov) premagal Sävehof.

Začetek izenačen

Obračun slovenskih in črnogorskih rokometnih prvakinj je bil v prvem polčasu izjemno izenačen. Ekipi sta se v uvodnih desetih minutah izmenjavali v vodstvu, po dveh golih Jovanke Radičević pa je Krim v 13. minuti zaostal za dva zadetka (6:8).

Ljubljančanke so po zaostanku strnile svoje vrste in po zadetku Nine Zulić v 18. minuti znova povedle z 10:9, v nadaljevanju pa nekajkrat zapravile priložnost, da podvojijo svojo prednost. To jim je uspelo v končnici prvega polčasa, v 26. minuti je Tamara Mavsar svoje soigralke povedla do vodstva s 14:12.

V drugem delu tekme so Ljubljančanke prikazale izjemno prepričljivo predstavo

Bregarjeve varovanke so v drugi polovici tekme prikazale izjemno prepričljivo predstavo in tekmice iz črnogorske prestolnice zasenčile v vseh rokometnih prvinah. Z agresivno obrambo in učinkovitim napadom so bile vselej za korak pred tekmicami, njihova prednost je konstantno naraščala, najvišja pa je znašala v 56. minuti (28:20).

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Nina Zulić z desetimi goli, Alja Varagić pa je prispevala sedem zadetkov.