RK Krka RK Ribnica RK Trimo Trebnje RK Gorenje Velenje Celje Pivovarna Laško Liga NLB

LIGA NLB, 9. KROG

Veliko golov in nova zmaga vodilnega Trima

Trimo Trebnje | Trebanjci so trenutno vodilna ekipa lige. | Foto Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje

Trebanjci so trenutno vodilna ekipa lige.

Rokometaši Trima iz Trebnjega so v devetem krogu lige NLB doma premagali Krko z 39:37 in se utrdili na prvem mestu. Riko Ribnica je doma zgolj remiziral z Mariborom. V soboto sta zanesljivi zmagi vknjižila tudi Gorenje Velenje in Celje Pivovarna Laško, Koper se je doma znesel nad Krškim, tekma med Dobovo in ormoškim Jeruzalemom pa se je končala brez zmagovalca. V zadnji tekmi kroga je Urbanscape Loka gostila Slovenj Gradec, zmagovalca pa ni bilo.

Varovanci Uroša Zormana po tesnem slavju v domači dvorani ostajajo na vrhu lestvice. Na deveti tekmi so vpisali osmo zmago in se začasno Celjanom odlepili na dve točki. Domači so se dolgo mučili s Krko. Petouvrščeno moštvo državnega prvenstva je odlično začelo in dolgo vztrajalo v vodstvu, nazadnje pri 11:10. Vseeno pa je zaključek prvega dela pripadel domačim.

Ti so z delnim izidom 6:3 v zadnjih šestih minutah na odmor odšli s +4, v drugem delu pa je prednost še nekoliko narasla. Svoje povprečje po doseženih zadetkih na tekmo v DP so domači presegli že v 46. minuti, ko je s sedmih metrov za 33:26 zadel Filip Glavaš. Kljub izdatni prednosti se gosti iz Novega mesta niso predali, s tremi zaporednimi goli so najprej znižali na 32:36 ter zaigrali še bolj čvrsto v obrambi ter pretili do zadnjih trenutkov tekme. Dobro minuto pred koncem je Jernej Avsec znižal na 36:37, tekmo pa je nato na drugi strani s svojim petim zadetkom dokončno odločil Vid Miklavec.

Najboljši strelec domačih je bil Mihajlo Radojković z osmimi goli, šest jih je dodal Gašper Horvat. Na drugi strani je bil s prav tako osmimi goli najbolj učinkovit Uroš Knavs, šest jih je dal s sedmih metrov.