LIGA NLB, 8. KROG

Visoka zmaga Gorenja, Celjani so se pobrali po visokem porazu

Celje Kiel | Celjani so prišli do novih dveh točk. | Foto Vid Ponikvar

Celjani so prišli do novih dveh točk.

V osmem krogu lige NLB so rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so pretekli teden visoko izgubili proti rokometašem Trimo Trebnjega, našli pot nazaj na zmagovite tirnice. V domači dvorani so z 31:24 ugnali Urbanscape Loko. Rokometaši Gorenja so na zadnji tekmi kroga s 34:26 premagali Koper.

Celjski rokometaši po nedavnem šoku v Trebnjem, kjer so izgubili kar za enajst golov, kar je bil tudi njihov najvišji poraz v državnem prvenstvu, na današnjem obračunu proti Škofjeločanom niso posebej blesteli. Po izenačenem prvem polčasu so v drugem le zagospodarili na igrišču ter osvojili načrtovani točki. Rokometaši iz mesta grofov so temelje za zmago postavili med 36. in 41. minuto. V tem petminutnem obdobju so - pri vodstvu 17:16 - naredili delni izid 4:0 in tekmecem ušli na pet golov (21:16). Po tem vodstvu so se tudi nekoliko sprostili, v končnici pa si tudi priigrali najvišjo prednost osmih golov (30:22).

Trebanjci pa so v osrednjem obračunu tega kroga zanesljivo ugnali Korošce in še naprej zasedajo vrh lestvice. S sedmo zmago so se točkovno izenačili s Celjani (14 točk), a imajo boljšo gol razliko. Dvoboj med Trebanjci in Slovenjgradčani je bil izenačen le pri 1:1 in 2:2, nato pa so varovanci Uroša Zormana začeli graditi vodstvo, ki do konca tekme ni bilo več ogroženo.