Nedelja, 4. 12. 2016, 16.43

Evropsko prvenstvo za rokometašice, skupina A, Stockholm

Slovenke EP odprle s porazom proti Srbkinjam

Tamara Mavsar | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenske rokometašice, ki po šestih letih spet igrajo na evropskem prvenstvu, so uvodno tekmo prvenstva s Srbijo izgubile s 34:36.

Varovanke Uroša Bregarja v skupini A, ki jo gosti Stockholm, nikakor nimajo lahkega dela. Nasprotno. Skupino si delijo z evropsko podprvakinjo Španijo, tretjo z zadnjega prvenstva Švedsko in Srbijo, ki nima zvezdniške, a vseeno zelo kakovostno zasedbo. V drugi del napredujejo po tri reprezentance iz vsake izmed štirih skupin.

Prav s Srbijo, proti kateri so imele realno največ možnosti za zmago, so naše rokometašice pomerile na uvodu v prvenstvo in izgubile. Srbkinje so vodile večino tekme, Slovenke so v vodstvo za kratko prešle na začetku drugega polčasa, ko so povedle za zadetek, nato pa so nasprotnice spet strnile vrste. Bregarjeva četa je štiri minute pred koncem izenačila na 32:32, na koncu pa izgubila s 34:36.

"Nismo bili na pravi ravni za zmago"

Uroš Bregar ni bil zadovoljen z obrambo. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Uroš Bregar ni bil zadovoljen z obrambo. Foto: Žiga Zupan/Sportida "Proti Srbiji nikakor nismo uspeli sestaviti obrambe, največje težave smo imeli predvsem na sredini. Slabši dan je imel tudi vratarski tandem, ki nas je letos že velikokrat razveseljeval. V drugem polčasu smo sicer že povedli, a nismo izkoristili priložnosti, ki smo si jo priigrali, saj generalno tokrat nismo bili na pravi ravni za zmago," je po tekmi dejal slovenski selektor Uroš Bregar.

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tamara Mavsar z devetimi goli. Ana Gros jih je dosegla osem, Neli Irman pa šest.

"Ves čas smo bili v zaostanku, ključno za poraz pa je bilo to, da obrambe nismo odigrali, kot je treba, saj smo dobivali prelahke gole z vseh položajev. Tudi v napadu je bilo zaradi tega precej težje, čeprav smo dosegli veliko zadetkov. Nismo bili na pravi ravni, Srbija je prikazala boljšo predstavo in zasluženo zmagala," je dodala Grosova.