slovenska rokometna reprezentanca EP v rokometu 2020 Norveška bronasta medalja

Sobota, 25. 1. 2020, 20.00

EVROPSKO PRVENSTVO V ROKOMETU, 17. DAN

Norvežani premočni, Slovenci ostali brez odličja

31

Slovenija Norveška rokomet | Slovenski rokometaši so se na koncu morali zadovoljiti s četrtim mestom. | Foto Reuters

Slovenski rokometaši so se na koncu morali zadovoljiti s četrtim mestom.

Slovenski rokometaši so v boju za tretje mesto evropskega prvenstva na Švedskem, Norveškem in v Avstriji visoko izgubili (20:28) proti Norveški in ostali brez tako želenega odličja. Slovenci so se v prvem polčasu po zaslugi izjemnih obramb Klemna Ferlina še enakovredno upirali favoritom, v drugem pa so razpadli in ostali tik pred odrom za zmagovalce.

Jure Dolenec
Sportal Vrhunski dosežek v državi, ki daje športu dvakrat manj kot za odstranitev cestninskih postaj
Slovenija Norveška rokomet 1
Sportal Razočaranje je veliko: "Preveč so nam zrasli apetiti"

Začetek srečanja ni prinesel kakovostne igre, utrujeni napadalci niso bili zbrani, zato pa sta bili na uvodu prvi zvezdi tekme oba vratarja Klemen Ferlin in Torbjoern Sittrup Bergerud. Nobena izmed ekip si ni priigrala občutnejše prednosti, nato pa so v 20. minuti prvega polčasa Norvežani na hitro zadeli dvakrat zapored in povedli za tri točke (8:5).

Fotogalerija s tekme za tretje mesto, fotograf: Reuters:

1 / 11

Ko je pet minut pred koncem zadel še Eivind Tangen, so Skandinavci povedli s 10:6 in nakazali, da bodo naredili vse, da si okoli vratu obesijo bronasto odličje. Slovenci so norveško prednost do konca prvega dela stopili za en zadetek (9:12), za kar se lahko v veliki meri lahko zahvalijo fantastičnemu Ferlinu, ki je že v prvem polčasu zbral devet obramb.

Slovenija : Norveška 20:28 (9:12)

Tele2 Arena, gledalcev pest tisoč, sodnika: Geipel in Helbig (oba Nemčija).

Slovenija: Ferlin, Kastelic, Blagotinšek 3, Henigman, Janc 3, Dolenec 3 (3), Cingesar, Cehte 1, Kodrin, Zarabec, Šoštarič, Horžen, Žabić 1, Ovniček, Bombač 5 (1), Mačkovšek 4.

Norveška: Christensen, Bergerud, Nikolaisen, Sagosen 4 (1), Overjordet, Overby 1, Joendal 7 (1), Aar, Björnsen 5, Gullerud 2, Johannessen 4, O'Sullivan 1, Tangen 2, Reinkind 2, Gullikssen, Blonz.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (4), Norveška 3 (2).
Izključitve: Slovenija 8, Norveška 10 minut.
Rdeč karton: /.

Norvežani so odlično odprli tudi drugi polčas in s serijo 5:0 pobegnili za visokih osem zadetkov (17:9), slovenski rokometaši pa so prvič zadeli šele po devetih minutah igrah z igro z dvema igralcema več. Slovenci so se Norvežanom najbolj približali na pet zadetkov razlike, na koncu pa izgubili za osem. Norvežani so si s prvim odličjem na evropskih prvenstvih zagotovili tudi vstopnico za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Egiptu.