evropsko prvenstvo EP v rokometu 2022

Nedelja, 23. 1. 2022, 22.08

EP V ROKOMETU 2022, 10. DAN

Norvežani na kolena spravili branilce naslova, Nemci brez možnosti za polfinale

Norveška Španija rokomet EP | Norvežani so s 27:23 premagali branilce naslova Špance. | Foto Guliverimage

Norvežani so s 27:23 premagali branilce naslova Špance.

Derbi 3. kroga drugega dela evropskega prvenstva v rokometu v skupini 2 med Norveško in branilko naslova Španijo je s 27:23 pripadel Skandinavcem, ki so se z zmago povzpeli na vrh lestvice. Drugi so z enakim številom točk Švedi, ki so bili boljši od Nemcev. Ti so ostali brez možnosti za napredovanje. V prvi tekmi dneva so Poljaki in Rusi remizirali.

Španci so na začetku derbija povedli z 2:0, nato pa so Norvežani dosegli pet zaporednih zadetkov in kmalu zatem ušli na pet golov razlike (5:10). Ob polčasu so vodili za tri gole. V 40. minuti so se Španci približali na le gol zaostanka, a so Skandinavci našli odgovor in tekmo mirno pripeljali do konca. To je sploh prvi poraz Špancev na tam EP.

Švedi so bili boljši od Nemcev, tako da imajo zdaj tri ekipe po šest točk, medtem ko so Nemci ostali brez možnosti za polfinale. V teoriji še lahko uspe Rusom, ki so danes remizirali s Poljaki.

Madžarska/Slovaška: EP, moški, drugi del, 3. krog