Thermometer Blue 0,15

Celje Pivovarna Laško Meškov Brest Rokometna liga prvakov

Sobota, 24. 2. 2018, 21.11

Liga prvakov, 13. krog

Celjani kljub zmagi brez osmine finala, slovenski trio zadeval za Veszprem #foto

Celje Pivovarna Laško vs Aalborg liga prvakov | Foto Urban Urbanc/Sportida

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 13. krogu lige prvakov v domačem Zlatorogu z 32:28 (15:12) porazili danski Aalborg, a po današnji zmagi beloruskega Meškova iz Bresta nad francoskim PSG z 29:28 nimajo več nobenih možnosti za preboj v osmino finala. Slovenski trio Dragan Gajić, Gašper Marguč in Blaž Blagotinšek je prispeval pomemben delež k remiju Veszprema pri Flensburgu.

Celjski rokometaši so že pred tekmo s tekmeci iz danskega Aalborga ostali brez vseh možnosti za preboj v osmino finala evropske lige prvakov. To so jim onemogočili tekmeci iz beloruskega Bresta po današnji nenadejani zmagi nad Parižani, v "revialnem dvoboju" v Zlatorogu s tekmeci iz danskega Aalborga pa so smetano pobrali domači rokometaši in ne glede ena razplet zadnjega dvoboja v madžarskem Veszpremu, ki bo v soboto, 3. marca, osvojili končno sedmo mesto v skupini B.

1 / 42

Celjani sijajno odprli tekmo

Izbranci velenjskega stratega na celjski klopi Branka Tamšeta so sijajno odprli zadnji domači dvoboj v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini v tej sezoni in po pičlih petih minutah povedli s 4:1. V nadaljevanju so vselej bojeviti rokometaši iz Hamletove dežele vzpostavili ravnotežje in se približali na dva gola, a nato so Celjani znova zaigrali sijajno in v 17. minuti prvič na tekmi povedli za pet golov (10:5).

V naslednjih šestih minutah pa so Danci naredili delni izid 6:1 in v 23. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (11:11), a zaključne minute prve polovice so minile v prevladi domače zasedbe, ki je na velik odmor odšla s prednostjo treh golov (15:12).

Celje Pivovarna Laško vs Aalborg liga prvakov | Foto: Urban Urbanc/Sportida Foto: Urban Urbanc/Sportida

Razburljiva končnica

Druga polovica tekme je bila preslikava prvega, obe ekipi sta prikazali toplo-hladno predstavo. Celjani so v šesti minuti znova vodili za pet golov (19:14), a le dve minuti kasneje je bilo le +2 (19:17). Nato je znova nastopilo plodno domače obdobje, v 47. minuti so Tamšetovi varovanci povedli s 24:19, le štiri minute pozneje pa je bilo 25:24.

V razburljivi končnici so gostitelji vendarle strnili svoje vrste in si po golu Jake Malusa v začetku 58. minute priigrali štiri gole prednosti (31:27), lepo zalogo v zadetkih pa zadržali do konca dvoboja.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Borut Mačkovšek z osmimi in Žiga Mlakar s šestimi goli.

Celje Pivovarna Laško : Aalborg 32:28 (15:12)

Dvorana Zlatorog, gledalcev 1.500, sodnika: Pavičević in Ražnatović (oba Črna gora).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1, Panjtar, Jurečič, Malus 5, Razgor, Suholežnik 2, Marguč 2, Grošelj 1, Slišković, Kodrin 2, Makuc 1, Anić 4, Dušebajev, Mačkovšek 8, Mlakar 6, Bećiri.

Aalborg: S. Pedersen, Aggefors, P. Larsen 4, Barthold 1, M. Larsen 2, Hassellund 1, Hald Jensen 4, M. Jensen 5, Ellebaek 3, Jotić 3, Atlason, J. Pedersen, Antonsen 1, Juul-Lassen 4.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško -, Aalborg -.

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Aalborg 10 minut.

Rdeči karton: /.

Liga prvakov, 13. krog:

Skupina B:

sobota, 24. februar:
Kiel : Vive Kielce 29:30 (17:16)
(Miha Zarabec 1 gol za Kiel; Blaž Janc 3, Uroš Zorman 1 gol, Dean Bombač brez gola za Kielce)

Meškov Brest : Paris Saint-Germain 29:28 (19:13)
(Vid Poteko in Simon Razgor brez gola za Brest)

Celje Pivovarna Laško : Aalborg 32:28 (15:12)
Mačkovšek 8, Mlakar 6, Malus 5; M. Jensen 5

nedelja, 25. februar:
Flensburg-Handewitt : Veszprem 31:31 (16:16)
(Dragan Gajić 5, Gašper Marguč 5 in Blaž Blagotinšek 2 gola za Veszprem)

Pick Szeged : Zagreb 30:28 (11:15)
(Mario Šoštarič 10, Staš Skube 5 golov za Szeged; Urh Kastelic je branil za Zagreb)

Nantes : Vardar Skopje 27:26 (18:12)

Wisla Plock : Rhein-Neckar Löwen 27:32 (15:14)