3 leta, 7 mesecev

superpokal rokomet Portorož Gorenje Krim Žalec

Sobota, 29. 8. 2015, 12.14

Celjanom napeta končnica za superpokalni naslov

Rokometašice Krima Mercatorja in rokometaši Celja so superpokalni prvaki. Krimovke so do zmage prišle pričakovano in zanesljivo, v moško konkurenci pa je bil obračun napet do konca.

Krimovke so superpokalni naslov osvojile že lani, ko je bila prva takšna izvedba pri ženskah. Letos so se v finalu pomerile z rokometašicami Žalca in jih premagale s 13 goli razlike.

Celjani so si v prvem polčasu priigrali prednost petih golov, vendar so se Velenjčani v drugem polčasu vrnili v igro in nekaj minut do konca celo prešli v vodstvu. V napeti in izenačeni končnici so z 29:27 Celjani ubranili naslov.

Pester urnik se je v Portorožu začel že dopoldne, najprej z obračunom reprezentance do 17 let Vzhoda in Zahoda, dejavni pa so bili tudi kadeti in mladinci.